62.21.98.156 - AWARIA

W dniu 25.10.2013 odmówiła posłuszeństwa maszyna znajdująca się pod adresem 62.21.98.156. Usługi PROCON, ARMA3, DayZ oraz SWAT przestały działać.
UPDATE: 28.10.2013. - Serwery Procon zostały przeniesione na nowe miejsce. Wymagana jest ponowna konfiguracja każdego klienta Procon. Udało mi się odzyskać Wasze stare Procony z uszkodzonej maszyny. Pliki te znajdziecie spakowane zipem w katalogu z waszym nowym Proconem.
Przywrócono do działania serwery ARMA 3 oraz DayZ. - zachowałem w całości wasze konfiguracje, mody i mapki. Dane IP i porty do wglądu w panelach serwerów. Przywracanie trwało dłużej niż zakładałem, ale za to w 100% odzyskałem Wasze konfiguracje, mody i mapki. Chyba warto było.
W trakcie przenoszenia znajdują się serwery gry SWAT i COD.
Konfiguracje powyższych (mapki, mody i ustawienia) również zostaną zachowane ze starej maszyny.

--------------------------------------------------------------
Pomimo naszych starań maszyny nie udało się przywrócić do życia. Jakieś fatum ciąży nad naszym hostingiem, wszystkie awarie sprzętowe związane z serwerami gier miały miejsce w czasie weekendu. Prawie wszystkie. Zaczynam wierzyć że to jakiś znak. Co to oznacza dla nas i dla Was. Producenci serwerów, w zgodzie z umowami serwisowymi które posiadamy, zareagują dopiero w pierwszy dzień roboczy po wystąpieniu usterki. Do tego czasu skazani jesteśmy na własne siły. Tym razem nasze siły nie wystarczyły by samodzielnie uporać się z maszyną. Nie jest powiedziane że producent sprzętu usunie usterkę nawet do środy. W związku z tym przeniosę wszystkie serwery gier z tej maszyny, na inne IP.
Jako gracz doskonale wiem co to oznacza, i bez palącej potrzeby nie chcę Wam zmieniać IP. Traktuję takie posunięcia jako ostateczność.
Każdy proces serwera gry w G4G jest uruchamiany na dedykowanej temu procesowi maszynie. Nasze zasoby składają się z maszyn które doskonale sprawdzają się dla różnych procesów serwerów gier. Nie mamy w zwyczaju uruchamiać usług na "byle czym". Gry w stylu BF3 działają dobrze na jednego typu sprzęcie w zależności od ilości slotów, a gry DayZ wymagają zupełnie innej specyfikacji. Stąd też między innymi, właśnie dlatego nieco się czeka na uruchomienie serwera gry w G4G. Stąd też w przypadku takiej awarii jak teraz, nie chcę Was przenosić gwałtownie na inne IP bez wyczerpania opcji naprawy sprzętu na którym udostępniliśmy Wam serwery danej gry. Zawsze można "załatwić" temat odpaleniem serwera gry na przeciążonej maszynie kosztem czasu usunięcia usterki i udawać że wszystko jest "ok". Wizerunkowo na pewno byłoby to dobre rozwiązanie. W końcu wszystko działa, prawda? Ale tu nie chodzi o to by działało coś byle jak. W G4G, wbrew sugestiom niektórych, (pozdrawiam hejterów) nigdy nie było nadmiarowego sprzedawania mocy maszyn. Mamy własną sieć szkieletową jeśli chodzi o łącza więc nie istnieje u nas problem ograniczania przepływności. Zależy mi osobiście, aby sprzęt na którym uruchamiamy Wam serwery gier zapewniał Wam pełen komfort gry. W końcu Wasze zadowolenie, to mniej pracy dla mnie i dla naszego Providera. Prawda?
W obliczu takich awarii jak ta wczorajsza, jesteśmy niestety zdani na działanie podmiotów zewnętrznych.

W tej chwili przeniosłem na inną maszynę usługi Procon. W dniu jutrzejszym zadziałam podobnie z grami DayZ, Arma 3 oraz SWAT. Rzecz jasna "tradycyjnie" oczekujcie rekompensaty czasowej za zaistniałą przerwę w działaniu. Niniejszy njus pojawia się w czasie, kiedy mam 100% pewności, że nie uda nam się samodzielnie usunąć usterki i mogę Wam przekazać konkretne informacje na temat zapewnienia ciągłości działania usługi.


Komentarze

Portret użytkownika kycu

jw. dzięki chłopie za odpowiedź w czas...

Szkoda, że nie macie kopi zapasowej plików serwerów procon, trzeba na nowo to badziewie konfigurować. Hosting bez kopii zapasowych to jak samochód bez koła zapasowego.

PEACE!

Portret użytkownika Biały Wilk

W czas? Info w panelu miałeś już wczoraj o 10...

Podoba ci się to, co piszę? Więcej znajdziesz na http://wilku.me

Portret użytkownika JOY_PL

I zatkao kakao koledze ;)

Wiciu czyżby padły osławione DELLe?

Portret użytkownika kycu

Bo ja siedzę jak Wy i panel g4g czytam jak poranne newsy. Nie można było od razu na główną napisać? albo na facebooku? po cholerę wam narzędzia do komunikacji skoro z nich nie korzystacie?

I'm out.

Portret użytkownika Nst

Do backupow jest ftp. Lub inaczej: na serwer produkcyjny (znaczy serwer gry ;) ) wrzucasz pliki, ktore masz na kompie - znaczy masz kopie zapasowa lub oryginal pliku. A zostawianie czegokolwiek w jedynej kopii na serwerze podlaczonym do Inetu to... hmm... :) Po za tym baza danych na razie nie padla :) Jak co to tez trzeba sobie robic kopie zawartosci twojej bazy - samodzielnie, Hajter, samodzielnie ! :) Ale co do baza to pewnie G4G robi jej kopie zapasowe... ;)

Portret użytkownika Arturo69

No moj serwer KF tez nie dziala :( no nic, oby uporali sie z usterka.

Portret użytkownika MrEvilRobot

G4G z usterką się upora, tylko trzeba się modlić żeby, serwis który realizuje gwarancję serwera (maszyny), zrobił to w miarę szybko.

Portret użytkownika Landrys

Wszystko ok. Tylko jakie jest to nowe IP?

Portret użytkownika Arturo69

A ja dziś serwer nie mogę uruchomić... coś znowu padło?