Miesięczne zestawienie treści na stronie G4G

Jakie gry kupują Polacy?

videogame_retailCo kupują Polacy? Jakie są najpopularniejsze gry wideo w naszym kraju? Którą platformę wybierają najchętniej? Serwis Nokaut.pl ma dla nas odpowiedź. Jego pracownicy przygotowali zestawienie, ukazujące najpopularniejsze produkty z branży rozrywki elektronicznej zakupione w ciągu ostatniego półrocza.

Oczywiście Nokaut.pl to tylko porównywarka cen i dane opracowane na jego podstawie nie są reprezentatywne dla całego rynku gier w Polsce. Niemniej jednak uzyskane informacje dają ciekawy wgląd na preferencje zakupowe rodaków.

Trzy grosze o cichych eliminacjach w Blacklist

 Blacklist logoTydzień temu mogliśmy oglądać, jak przygotowuje się przechwytywanie ruchu do scen walk w Splinter Cell: Blacklist i kto za tym stoi. Dziś, na kolejnym filmie, możemy się przyjrzeć jak to wygląda w samej grze, a przynajmniej w kontekście cichych eliminacji. Fani radujcie się?

Steam Greenlight — kolejni zwycięzcy wybrani

Steam GreenlightValve opublikowało trzecią listę tytułów, które trafią do katalogu Steama dzięki wsparciu społeczności graczy. Co ciekawe, oprócz trzynastu gier, po raz pierwszy w gronie zwycięzców znalazły się programy użytkowe.

Wybrane gry:

 • Blackspace
 • Darkfall Unholy Wars
 • Dawn of Fantasy
 • Dragon’s Lair
 • Euro Truck Simulator 2
 • Gear Up
 • Kinetic Void – Space Adventure
 • The Light
 • No Time To Explain
 • Primordia
 • Sang-Froid : Tales of Werewolves
 • StarForge
 • Waking Mars

Wybrane programy:

Proroczy easter egg z Mirror's Edge w BF3?

Sledgehammer GamesZ Mirror’s Edge 2 jest trochę jak z Half-Life’em 3 – fani desperacko chcą usłyszeć oficjalną zapowiedź sequela swojej ukochanej gry, ale twórcy konsekwentnie odmawiają, choć wiadomo, iż coś jest na rzeczy. DICE po raz kolejny droczy się ze swoimi fanami, ponieważ w dodatku Dogrywka z Battlefielda 3 można znaleźć buty bohaterki ME.

Smutny koniec Far Cry Experience

Far Cry ExperienceW ostatnim odcinku Far Cry Experience widzowie zostali postawieni przed wyborem: czy schwytany przez Vaasa bohater ma przeżyć, czy może zakończyć swój żywot na rajskiej wyspie? Niestety (dla Chrisa), dostaliśmy kolejny dowód na to, że Internet jest okrutnym miejscem.

List od zatrzymanych twórców Arma 3

Arma 3 logoIvan Buchta i Martin Pezlar, twórcy Arma 3 zatrzymani przez greckie władze pod zarzutem o szpiegostwo, spędzili w więzieniu już 82 dni. Swoją codzienność opisali w liście, który opublikowano na łamach portalu helpivanmartin.org.

Assassin's Creed 3

Assassin's Creed 3

Rokrocznie wydawane Assassin’s Creed zaczęło przypominać Call of Duty w swojej stagnacji w rozgrywce. Wraz z „trzecią” odsłoną gry Ubisoftu wprowadzono nową technologię i wszystko zbudowano praktycznie od nowa, ale czy rzeczywiście dało to nową jakość?
 

Jaki będzie nowy Assassin's Creed?

assassins-creed-logo-wideChoć Assassin’s Creed 3 to towar jeszcze gorący, to Ubisoft intensywnie myśli o kolejnej odsłonie serii (o ile nie jest już od roku w produkcji). Naiwnym był ten, kto myślał, że zwieńczenie przygód Desmonda będzie także zwieńczeniem przygód graczy z cyklem. Dowód? Ankieta, w której Ubi pyta o „trójkę” i kolejną odsłonę.

Wybranym graczom z całego świata rozesłano kwestionariusz, w którym zapytano ich o serię Assassin’s Creed. Zapewne przed jej wypełnieniem musieli podpisać NDA, ale niektórych nie powstrzymywało to już w przeszłości (słynne pytania o osadzenie akcji w Rosji czy Japonii) i nie powstrzymało także teraz.

GTA: Vice City - to już 10 lat!

GTA-Vice-City-anniversary-logo-wideRok temu świętowaliśmy dziesiątą rocznicę premiery Grand Theft Auto III – produkcji ze wszech miar rewolucyjnej. Z tej okazji gra trafiła na platformy mobilne, a półki sklepowe zaszczyciła wypasiona figurka protagonisty, Claude’a Speeda. Z okazji analogicznego jubileuszu Vice City figurki Tommy’ego nie ma, ale jest kapitalny trailer.

Świąteczna wyprzedaż gier w Biedronce #4

biedronka-logoSieć sklepów dyskontowych biedronka nierzadko zaskakuje swoich klientów towarem, który raczej nie należy do typowego asortymentu. Niedawno ekspres do kawy na kapsułki reklamował Paweł Deląg, a teraz przyszedł czas, aby G4G poinformowało was o świątecznej wyprzedaży premierowych wersji gier Cenegi.

Strony