Battlefield 4 na Gamesconie - podsumowanie.

Ubiegły tydzień minął pod znakiem Gamescomu. Targi gier w Kolonii były okazją dla DICE i Electronic Arts, do przekazania sporej ilości nowości, dotyczących ich najnowszego dziecka, gry Battlefield 4.

Ogromy nacisk położono na pokazy trybu multi, czyli tego co tygrysy lubią najbardziej. Na początek muszę przekazać informację iż program podpisywania umów na hosting BF4 jeszcze nie wystartował. Nie ma żadnych informacji kiedy tryb formalności zostanie uruchomiony. Nie znamy w związku z tym żadnych szczegółów dotyczących technicznej strony serwerów. Ale jak się można spodziewać, wzorem innych gier, wszystko odbędzie się na wariackich papierach, na ostatnią chwilę.
Ale wróćmy do podsumowania BF4 na Gamescomie
DICE pokazało trailer mapki "Paracel Storm" rozgrywanej w trybie 64 graczy. Trailer pokazuje zmagania wojaków w morskich okolicznościach przyrody.

Battlefield 4 Beta - wersja beta zostania uruchomiona "w pierwszej połowie października". W wersji beta będzie można pograć na mapce Siege of Shanghai w trybie klasycznego CQ.
Dostęp do bety uzyskają posiadacze Battlefield 3 Premium którzy zamówią w preorderze wersję Battlefield 4 Digital Deluxe Edition, oraz posiadacze Medal of Honor: Warfighter (Wersja limitowana lub Digital Deluxe Edition). W betę będzie można pograć całe 3 dni.
DICE pokazało możliwości systemu Levolution (interakcja z otoczeniem i innymi graczami) na mapce Paracel Storm.

Przekazano informację o wersji Premium gry. Wersja Premium to wcześniejszy dostęp do pięciu rozszerzeń do gry które wyjdą już po premierze Battlefielda 4. W skład rozszerzeń wejdą nowe modele wojaków, tryby gry, nowe bronie i mapki oraz udogodnienia w trybie multi (np. priorytet przy kolejkowaniu do sewrera gry). Nazwy poszczególnych dodatków to: China Rising, Second Assault, naval Strike, Dragon's Teeth oraz Final Stand.

Battlefield 4 to także nowy tryb gry: Obliteration. Zadaniem Twojego teamu będzie zniszczenie celów przeciwnika za pomocą bomby, która trzeba najpierw podjąć z centralnego punktu na mapie.
Fragment gry w tym trybie pokazano na filmiku poniżej.

BF4 już niedługo!


Komentarze

Portret użytkownika ZetarXenil

Zamknięta beta prawdopodobnie będzie dostępna w dniach 1-4 października. Następnie ma wystartować otwarta beta, która będzie trwać do 15 października. Potem już tylko 2 tyg przerwy i premiera :D Zamówiłbym preorder ale czekam na zestaw podstawka + premium

Portret użytkownika Arkadiusz Baka

Takiego zestawu Battlefield 4 + Premium nie zobaczysz za szybko. EA musi najpierw zarobić, a potem wypuszczą taki zestaw.

Portret użytkownika Sebo125

Słuchy chodzą, że nie będzie zewnętrznych hostingów serwerów BF4. Czyżby DICE chce położyć łapę i na tym? Już to kiedyś przerabialiśmy w MW2 pamiętacie co było gdy ogłoszono, że nie będzie dedyków?

Portret użytkownika wiciu

Na okres bety ten hosting może być ich. Nie ukrywam że jest taka opcja. Ale program zewnętrznego RSP zostanie uruchomiony.