EA zwróci kasę za crapa zakupionego na Origin?

 Origin logo19 sierpnia 2013 ruszył program nazwany przez Electronic Arts: "Great Game Guarantee", czyli GGG. To program pełnego zwrotu kosztów, za grę wydaną przez Electronic Arts, i zakupioną w wersji cyfrowej na platformie Origin. Zwrot kasy uwarunkowany jest kilkoma parametrami czasowymi.

  • jeśli kupiłeś grę i nie uruchomiłeś jej ani razu, możesz ją zwrócić w ciągu 7 dni od daty zakupu.
  • jeśli kupiłeś grę i odpaliłeś ją raz - grę możesz zwrócić w ciągu 24h.

Zwrotowi nie będą podlegały dodatki do gier - tzw. DLC.
Kraje które zostały objęte programem GGG od 19 sierpnia to: USA, UK, Irlandia, Australia, Nowa Zelandia, Indie, Singapur, RPA, Hiszpania, Portugalia, Wlochy, Meksyk, Brazylia, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania, Francja, Belgia i Holandia.
Na koniec nieprzyjemna dla polskich graczy informacja - tradycyjnie nasza część Europy traktowana jest przez EA inaczej. Dla Polski program GGG nie został jeszcze uruchomiony (zostanie uruchomiony "wkrótce" - brak danych dokładnie kiedy)
Szczegóły programu GGG (niestety tylko po angielsku) znajdziecie na tej stronie.
Komentatorzy uważają iż program GGG to element uatrakcyjnienia platformy Origin w stosunku do platformy Steam.
Z punktu widzenia gracza, pomysł doskonały. Ile razy bowiem kupiłeś marketingowy bełkot i wersję beta (bo tak należy ocenić jakość końcową niektórych gier) zamiast dobrego jakościowo, i przede wszystkim ukończonego produktu? Posunięcie to jest ryzykowne dla Wydawcy, gracze surowi w swych ocenach na pewno ochoczo skorzystają z możliwości jakie stawia przed nimi program GGG.


Komentarze

Portret użytkownika q0084

to niech lepiej zaczną robić gry gdzie singiel nie trwa 6-8h, bo tak ludzie nawet hity będą chcieli oddać skoro grę przejdą w jeden wieczór.

Portret użytkownika JOY_PL

QUWA znowu te pindolone logowanie nie trzyma 30 dni.......
Taaa BF3 5h i przejde kampanie i zwroce.... MoH to samo... itd. itp. Sądze, że wprowadzą limit godzin niedługo na jakies 2h :)

Portret użytkownika q0084

tylko nie możesz kupić przy premierze, bo w EA zawsze wtedy gra nie działa, a uruchomienie pewno zaliczą :P Jednak kupując 2 tyg po można ich ładnie wykiwać(jak już będzie u nas....)

Portret użytkownika wiciu

No właśnie "jak już będzie u nas". Programem ominięto na razie Polskę, Niemcy (sic) no między innymi Rosję. W materiałach Ea nie doczytałem się ile ta gra może maksymalnie jednorazowo działać w czasie tego jednego uruchomienia. Ale myślę że takie ograniczenie na pewno się pojawi (o ile już go nie ma).

Portret użytkownika DavidCopperhead

Ja się doczytałem na gram albo na CDAction, że podobno do 24h na pierwszym uruchomieniu można grać. Potem już nie ma możliwości zwrotu. Czyli w sam raz. Uruchamiasz singla, przechodzisz w 5-6 godzin na jednym uruchomieniu i zwracasz. :D