Tagi: jguardian 

AutorWątek: [jGuardian] Festiwal pomysłów  (Przeczytany 10440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anubis

• أنوبيس
  • Global Moderator
  • śmierdzący zgnilizną brudas
  • Wypił browarów: 2
  • Brud/Czysty: +248/-125
  • Anoobinator
Odp: [jGuardian] Festiwal pomysłów
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Styczeń , 2012, 01:56:09 am »
Drogie, płatne haxy i tak mają możliwość podmiany GUID'a (konkretnie PB GUID) nie mówiąc już o fałszowaniu PBSS ....

My to wszystko wiemy... i niech tak zostanie ;) Lepiej aby niedowartościowane leszcze nie wiedziały o tym CO MOŻNA za wiele ...
Niemniej wykorzystamy każdą możliwość wyczesania chwastów aby nam grało się lepiej. Co to za interes grania człowieka przeciwko softowi?
Jeśli masz wątpliwości - wal serią.

Offline shela

• delikatnie przybrudzony
  • **
  • Brud/Czysty: +5/-0
    • Holy Crap!
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Styczeń , 2012, 13:19:14 pm »
@up czyli właśnie o to chodzi.. przeczytaj to co napisałeś, zastanów się 3x i daj odpowiedź dlaczego baza PB ssie.

Ale ja wiem, że PB ssie i nigdy temu nie zaprzeczałem ;) Problem w tym, że bazę da się ominąć jak każdą inną. W tym momencie wychodzi "tu_mi_wisi'zm" twórców jeśli chodzi o haxy... Nawet "third party utilities" jak np. TZAC tu nie pomogą...

Niemniej wykorzystamy każdą możliwość wyczesania chwastów aby nam grało się lepiej. Co to za interes grania człowieka przeciwko softowi?

Amen :)

Offline Caparzo

• capi pod pachami
  • Brud/Czysty: +17/-17
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Styczeń , 2012, 15:24:14 pm »
Zgodnie z tym tematem zgłaszam takie rozwiązanie balansu:

Przenoszenie graczy w pierwszej "połowie" mapy (cq - odpowiednia ilość pozostałych kuponów,  rush- oba mcomy up i powiedzmy połowa dostępnych kuponów-w każdej fazie mapy) i możliwie przenoszenie graczy bez drużyn, jednak będących wysoko w tabelce danej mapy, bądź też w przypadku braku takowych, graczy z drużyn, jednak grających bez tagów)

Offline Kobra

• śmierdzą mu nogi
  • Brud/Czysty: +0/-0
  • BF42 - mała pilotka
    • Coś dla klanów
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Styczeń , 2012, 19:50:31 pm »
komenda np.  !bancz  ( banowanie za czity) - zapis delikwenta do osobnej bazy danych
Osobna baza to nie przejdzie. Ale osobna tabela jak najbardziej. Co Anusiak.. robimy to ?

Tylko moim zdaniem powinno to być ładowanie banów do obecnej penalties jak i równocześnie do bazy banów cziterskich .
Jakas strkutkura na zasadzie.. id , id_nick, EAGUID, PBGUID, url - do zgłoszenia admin (reszta danych i tak by była  w penalitesach. 
Faktycznie prosto by było impelementować any czy też zrzucać je do jakiegos surowego pliku bez niepotrznenego sortowania w penaltiesach.
x
W ramach zabezpieczeń mozna dodać informacje jaki admina nadał bana i konieczność zaakceptowania przy wpisywaniu do swojej bazy - tak żeby bany idące od nieodpowiedzialnych adminów można było ignorować
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń , 2012, 19:58:30 pm wysłana przez Kobra »
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, przegrana na nie nie pozwala.

Offline Nuitari

• Administratorzy
  • Wypił browarów: 13
  • Brud/Czysty: +756/-354
  • xxx
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Styczeń , 2012, 21:36:12 pm »
- komenda wr (warn remove) - jak działa cenzor wiadomo, czasem da warna z tyłka i dobrze byłoby na szybko anulowac widząc takie coś niż w panelu grzebać.
Without warriors there can be no war

Offline prostynick

• klei sie od brudu
  • Wypił browarów: 1
  • Brud/Czysty: +64/-9
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Styczeń , 2012, 23:19:23 pm »
/wkick = /warn + /kick
/wslay = /warn + /slay

Offline Anubis

• أنوبيس
  • Global Moderator
  • Anoobinator
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Styczeń , 2012, 19:14:11 pm »
Ale ja wiem, że PB ssie i nigdy temu nie zaprzeczałem  Problem w tym, że bazę da się ominąć jak każdą inną. W tym momencie wychodzi "tu_mi_wisi'zm" twórców jeśli chodzi o haxy... Nawet "third party utilities" jak np. TZAC tu nie pomogą...

no nie do końca. PB lezy po stronie klienta, stąd 'problemy' i 'możliwości' z nim zabawy. Tutaj banem zajmie się server, który wywali gnidę z gry. EAGuid'a nie zmieni, chyba że wciągnie nowy kluczyk.

Offline Lugresky

• klei sie od brudu
  • Brud/Czysty: +70/-15
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Styczeń , 2012, 00:13:51 am »
Może by zrobić wyświetlanie linku do regulaminu w postaci:

RULES - http://g4g.pl/pl/regulamin-serwerow-bf3-g4g

@down
Okno czata?
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń , 2012, 11:03:20 am wysłana przez Lukas 7Art »

Offline Anubis

• أنوبيس
  • Global Moderator
  • Anoobinator
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Styczeń , 2012, 08:47:13 am »
znaczy gdzie? w Advertach? Link?

Offline q0084

• evenciarz i spamer
  • Brud/Czysty: +314/-56
  • Aurea mediocritas. Propaganda G4G.pl
    • q0084
  • Obserwowany
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Styczeń , 2012, 12:40:19 pm »
/punish /forgive przy TK.  Po wpisaniu punish ginie osoba ukarana. /forgive ma tylko sens jeśli będzie także jakiś automat który sam zlicza TK, wtedy mogłoby taki licznik cofać. Przy automacie /punish tylko zabija, a licznik TK wzrasta sam, nawet bez wybrania opcji przez zabitego.

/ex [nick] [nick] zamiana graczy miedzy drużynami

/exsq [a,b,c,d,e,f...] jeden parametr albo dwa, dla uproszczenia nawet jeden wystarczy. Po wpisaniu /exsq a zamienia skład A między drużynami. Samo przenoszenie całego SQ raczej nie ma sensu, bo prawie nigdy nie ma w drugim teamie tyle miejsca, co tylko problemy może powodować.
Implementacja nawet na prostym algorytmie sprawdzającym czy jest minimum jedno wolne miejsce w którejś drużynie. Jak jest to przerzuca jednego, potem drugiego na zmianę. Skład na takiej samej zasadzie, bo możliwości wrzucenia ich do składu raczej nie ma?

/vk czyli zwykłe głosowanie nad kickiem jakiegoś czita/buraka minimum 50% serwera musi głosować i z tych głosów 60% musi być za. Więcej ciężko uzyskać skoro ludzie komend nie znają, nie czytają czata. Blokada możliwości głosowania dla osoby zagrożonej

/iban przekazanie osobie wpisującej ilość banów i warnów, nic więcej. Niech widzą chociaż ile nagrzeszyli.

Tyle mi przychodzi do głowy, póki co

Offline prostynick

• klei sie od brudu
  • Wypił browarów: 1
  • Brud/Czysty: +64/-9
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Styczeń , 2012, 13:13:22 pm »
/exsq [a,b,c,d,e,f...] jeden parametr albo dwa, dla uproszczenia nawet jeden wystarczy. Po wpisaniu /exsq a zamienia skład A między drużynami. Samo przenoszenie całego SQ raczej nie ma sensu, bo prawie nigdy nie ma w drugim teamie tyle miejsca, co tylko problemy może powodować.
Implementacja nawet na prostym algorytmie sprawdzającym czy jest minimum jedno wolne miejsce w którejś drużynie. Jak jest to przerzuca jednego, potem drugiego na zmianę. Skład na takiej samej zasadzie, bo możliwości wrzucenia ich do składu raczej nie ma?

A skąd będziesz wiedział, który to jest a b czy c, jeśli będziesz po stronie przegrywających? A skoro balans robisz, to w sumie powinieneś być już po stronie przegrywającej :P
Podoba mi się pomysł, ale zamiast [a,b,c,d,e,f...] proponowałbym nick 1 osoby. Wtedy przenosi cały squad, w którym jest ta osoba. Pytanie co ze squadem przeciwnym? Można nick 1 osoby z teamu A, i 2 osoby z teamu B, ale może po prostu niech weźmie i przerzuci na drugą stronę dowolny squad średniaków?

Mam pytanie do Anubisa. Jak będzie działał /move? Wciąż z podawaniem teamid? Czy /move nie mógłby sam sprawdzać teamid tej osoby i przerzucać ją do teamu przeciwnego?

Offline q0084

• evenciarz i spamer
  • Brud/Czysty: +314/-56
  • Aurea mediocritas. Propaganda G4G.pl
    • q0084
  • Obserwowany
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Styczeń , 2012, 13:37:20 pm »
jako @ nie problem szybko zmienić team. Masz /move jakby była jeszcze wymiana gracza, to po prostu siebie wymieniasz z kimś, patrzysz co i jak i w ciągu minuty możesz wrócić do siebie jak i tego pechowca przerzucić gdzie był :)
Zaproponowałem prostą wersję licząc czy to w ogóle możliwe, oczywiście jeszcze lepiej by było jakby można było wybrać jakie SQ wymienić. Żeby nie komplikować jako pierwszy argument skład z drużyny w której my jesteśmy, dzięki czemu nie trzeba podawać jaki skład w jakiej drużynie do jakiej drużyny.
Jeszcze musiałby być algorytm sprawdzający czy mają tyle samo osób w składzie.

Offline wiciu

• Administrator
  • Wypił browarów: 35
  • Brud/Czysty: +980/-661
  • Admin
    • G4G -> Gracze dla graczy
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Styczeń , 2012, 11:56:48 am »
Króko
1) pingkicker
2) CountryKicker.- tak wiem.. nie działa dokładnie ta lista - ale lepsze to niż nic. 

Offline cyrq

• śmierdzą mu nogi
  • Brud/Czysty: +4/-0
    • FragXperts
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Styczeń , 2012, 04:12:12 am »

Offline Anubis

• أنوبيس
  • Global Moderator
  • Anoobinator
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Styczeń , 2012, 23:27:23 pm »
czyje te metabansy są? i dlaczego widzę tam nick do którego nie żywię zbytniej sympatii ;)