Tagi: Blackilist 

AutorWątek: Blacklist  (Przeczytany 2242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiciu

• Administrator
  • śmierdzący zgnilizną brudas
  • Wypił browarów: 35
  • Brud/Czysty: +980/-661
  • Admin
    • G4G -> Gracze dla graczy
Blacklist
« dnia: 05 Luty , 2012, 12:04:06 pm »
Właśnie zastanawiam się nad mechanizmem blacklisty.
Idea jest następująca.
1) Jakiś sajt gdzie wrzucacie matołów: z polami obowiązkowymi:
a)typ_identyfikatora (guid, nick, IP)
b) identyfikator (czyli albo guid, albo nick, albo IP)
c) nick (czasami na serwerze macie bany wystawione na GUIDy - to pole jest dodatkowe by przypisać dany ident do danego matoła)
d) reason - czyli link do powodu bana (może to byc link do jakiegoś forum, miejsca gdzie został zgloszony typ - jeszcze nie wiem)

2) W tle sajt ma odpalony cron który zrzuca co 2 h całą listę banów do pliku csv, czy tam jakiegokolwiek innego który łatwo obrobić.

Punkt 1 i 2 działa na serwerze G4G.

3) W panelu uruchamiacie zadanie crona - pobieraj raz na dobę listę i importuj do tabeli

4) wtyczka jguarda zapisuje to poprzez rcona na serwerze

Albo od razu wrzuca to na serwer bez zapisywania w bazie ?

Punkt 3 i 4 działa na serwerze waszym, na waszych hostach.

Tak ogólnie się pytam czy tego typu rozwiązanie jest okej.. czy może macie jakiś inny pomysł by to działało maksymalnie automatycznie i niezawodnie. 
I też pytanie na temat zarządzania. CZy jeśli prowadzimy blacklistę czy dajemy możliwość usuwania poszczegółnych pojedynczych banów z tej listy adminom na serwerach ?
Przypadek: na BL znalazł sie zizutek kolega cześka. CZeśiek ma serwa z demonem jguarda, zapisał sie do programu BL, ale jednocześnmie nie akceptuje tego że jego ziomal Ziutek nie moze grac na jego serwie. Czy BL ma być listą sztywną ? I ma działać zgodnie z założeniem:
Skoro pobierasz i ładujesz bany z BL.. nie gmeraj w liście tych banów ? Jeśli ci to nie pasuje to spadaj.  Jak dla mnie to tak to powinno wyglądać. Jeśli akceptujesz na swoim serwerze jakieś ekstrema to znaczy że program BL nie będzie ci pasował.
Co wy na to ?

Oczywiście sajt do wrzucania musiałby być moderowany solidnie przez wolontariuszy, to wiadomo.. ale generalnie chodzi mi o możliwość wymiany banów pomiędzy serwerami.

Zakładam że serwery te działają z naszym demonem. Jak Anusiak napisał, nie będziemy wspierali rozwiązań proConowych

« Ostatnia zmiana: 05 Luty , 2012, 12:13:47 pm wysłana przez wiciu »

Offline cyrq

• śmierdzą mu nogi
  • Brud/Czysty: +4/-0
    • FragXperts
Odp: Blacklist
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty , 2012, 12:32:29 pm »
Twój pomysł działa na podobnej zasadzie jak metabans, o którym wspominałem w propozycjach. Jedyna różnica to taka, iż działa tylko w obrębie G4G i w jedną stronę. Edycja listy musiałaby w takim wypadku być możliwa, ponieważ gracz który dostał bana za złamanie jakiegokolwiek podpunktu waszego regulaminu nie koniecznie automatycznie łamie zupełnie inny regulamin mojego serwera.
Chyba że dzielimy bany na jakieś tam wybryki i konkretne cheaty.

Wysłane z mojego HTC Legend za pomocą Tapatalk

Offline wiciu

• Administrator
  • śmierdzący zgnilizną brudas
  • Wypił browarów: 35
  • Brud/Czysty: +980/-661
  • Admin
    • G4G -> Gracze dla graczy
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty , 2012, 12:46:51 pm »
iż działa tylko w obrębie G4G i w jedną stronę.

Nie tylko w obrębie G4G
To miałoby działać na zasadzie master serwera z którego pobieracie sobie banany. Tak ten serwer byłby gdzieś w G4G. Tak samo strona/forum do wrzucania pajaców na BL. Czy serwer gry będzie w hoście A czy tez hoście B nie będzie miało to żadnego znaczenia.  Nawet to czy będzie mial w nazwie G4G czy tez nie. Jak jakiś kolo który ma serwa w multiplayu będzie chciał sobie pociągnać taką listę., też mu na to zezwolimy.
My po prostu udostępnimy mechanizm i zasoby.

Mechanizm wrzucania bananów do black listy bezpośrednio z serwera byłby nie do końca fajny z uwagi na to na BL trafiłoby pełno porządnych graczy którzy po prostu podpadają jakiemuś tam adminowi na serwach.
Zgłoszenia bananów musi byc chyba jawne i do weryfikacji przez społecznośći.
No tak mi się wydaje... no chyba że na coś innego wpadniecie.

Post scalony : [time]05 Luty , 2012, 12:47:58 pm[/time]

akiegokolwiek podpunktu waszego regulaminu

Nie zrozumiałeś.. mam nadzieję że wyjaśniłem powyżej.  O tym kogo tam wrzucacie na razie nie rozmawiamy. 
Wiadomo ... czity, ale i chlew. Poziom akceptacji chlewu na rożnych serwerach jest różny. 
To zupełnie inny temat.

Post scalony : [time]05 Luty , 2012, 12:57:58 pm[/time]

Aaa i dopiszę jeszcze jedno.
Eksportowany plik csv moze nawet być wrzucany na serwa obsługiwanego przez procona. O ile ProCon ogarnia tego typu importy. To chyba tylko i wylącznie kwestia wtyczki która by obsłużyła nasz plik.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty , 2012, 12:58:31 pm wysłana przez wiciu »

Offline cyrq

• śmierdzą mu nogi
  • Brud/Czysty: +4/-0
    • FragXperts
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty , 2012, 13:42:04 pm »
Nie tylko w obrębie G4G
To miałoby działać na zasadzie master serwera z którego pobieracie sobie banany. Tak ten serwer byłby gdzieś w G4G. Tak samo strona/forum do wrzucania pajaców na BL.

Rozumiem. Czyli w tym wypadku działa na to podobnie jak metabans.

Mechanizm wrzucania bananów do black listy bezpośrednio z serwera byłby nie do końca fajny z uwagi na to na BL trafiłoby pełno porządnych graczy którzy po prostu podpadają jakiemuś tam adminowi na serwach.

No i tutaj znów muszę przytoczyć metabans. Nie wiem czy jesteś zaznajomiony z ich mechanizmem, ale postaram się go pokrótce opisać.
Tam bany lądują w db w momencie popełnienia ich na serwerze. Różnica jest taka, iż system działa na zasadzie "śledzenia" kogoś (ala Twitter lub Blip).
Czyli powiedzmy wiem, że administrator serwera A to spoko gość i ufam mu na tyle, że chce egzekwować wszystkie te same bany co on. Klikam follow i po sprawie. Oczywiście zbudowanie czegoś takiego od postaw wiąże się z nieco większa pracą niż wpisanie crontab -e i wrzucanie plików na serwer. Zdaje sobie z tego sprawe w 100%.
Żeby nie było - nie jestem jakimś fanboyem MB czy ProCona. Po prostu daje przykład mechanizmu, który w pewnym stopniu pomaga mi zachować jakiś ordnung u mnie na serwie. Przydatny jest także w przypadku wątpliwości czy dany delikwent jedzie na czitach.

Zgłoszenia bananów musi byc chyba jawne i do weryfikacji przez społecznośći.
No tak mi się wydaje... no chyba że na coś innego wpadniecie.

Jeśli community jest na tyle duże i aktywne, aby współpracować i tworzyć solidnie taką listę to nie ma najmniejszego problemu - ja się pisze. Wtedy edycja listy delikwentów nie wchodzi w grę.
Oczywiście pod warunkiem, że zdanie każdego usera ma taką samą moc. Chciałbym uniknąć sytuacji w których argumenty takiego "szaraczka" jak ja, z ~10 postami na forum kompletnie się nie liczą.

Offline Abnahi0

• czysty jak zad źrebaka
  • *
  • Brud/Czysty: +0/-0
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Marzec , 2015, 12:47:36 pm »
No i zmieniłem formę na ogólna stosowaną, czyli edutuj zamiast edytujesz itp
Spakowane, żeby coś nie grzebało w pliku(różnie to bywa). utf-8 bez BOM wg Notepad++????
Cut down your exam stress by using our latest Testking ccie certification exam