Tagi:

AutorWątek: Jguardian hosting  (Przeczytany 3224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline klejnus

• czysty jak zad źrebaka
  • *
  • Brud/Czysty: +0/-0
Jguardian hosting
« dnia: 05 Kwiecień , 2012, 07:24:35 am »
Witam cała społeczność G4G. Bawiłem sie jguardianem i natknąłem się na wiele problemów. Wiele problemów zniknie gdy będę miał dostęp do hostingu gdzie wszystkie wymogi dla tego programu będą spełnione. I nasuwa sie właśnie pytanie jaki polecacie nie drogi hosting gdzie jguardian będzie bardzo dobrze współpracował? Czytałem że G4G miało myśleć cos nad tym, no ale myślenie zakończyło się w grudniu tak wiec kicha.  Następne pytanie jest odnośnie serwera. CO należałoby uczynić by serwer był jak najlepiej widziany w battelogu? Kupiliśmy serwer na 24sloty i praktycznie trzeba sie napocić żeby go znaleść w battelogu. Ma to być publik i chcemy by wszystko działało jak należy i liczymy na zainteresowanie graczy. ALe gdy go nie znajdą to i tak będzie stał pusty. Jeśli coś jest nie jasne to przepraszam ale padam po nocce:P Tak więc dobranoc

Offline AtapiCl

• śmierdzą mu nogi
  • Brud/Czysty: +17/-6
Odp: Jguardian hosting
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwiecień , 2012, 10:54:26 am »
(ciach) CO należałoby uczynić by serwer był jak najlepiej widziany w battelogu? Kupiliśmy serwer na 24sloty i praktycznie trzeba sie napocić żeby go znaleść w battelogu. Ma to być publik i chcemy by wszystko działało jak należy i liczymy na zainteresowanie graczy. ALe gdy go nie znajdą to i tak będzie stał pusty. Jeśli coś jest nie jasne to przepraszam ale padam po nocce:P Tak więc dobranoc

Ekhm... Nic nie trzeba się napocić. On po prostu JEST widoczny. Z takimi parametrami/filtrami, jakie ustawiliście (o ile ustawienia serwera odpowiadają kryteriom wyszukiwania). A wracając do tematu przewodniego...

I nasuwa sie właśnie pytanie jaki polecacie nie drogi hosting gdzie jguardian będzie bardzo dobrze współpracował?

Z dostępem do shella i javą na pokładzie (tak, wiem - nie podałem konkretnie przykładów).

Offline klejnus

• czysty jak zad źrebaka
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwiecień , 2012, 18:48:49 pm »
Toś mi pomógł..... Z ustawieniami sobie poradziliśmy no ale teraz został hosting. Czy to aż taki problem podać jakieś konkrety? Tak wiem reklama itd itp ale nie o to chodzi. Chociaż na pw bym prosił jakieś odnośniki do niedrogich hostingów które spełniają wymagania jguardiana.  Nie każdy siedzi pół zycia w hostingach i rzeczami z tymi związanymi, a większość hostingów pisze ile miejsca na dysku transfery itd.

Offline Sebo125

• delikatnie przybrudzony
  • **
  • Brud/Czysty: +1/-2
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień , 2012, 20:55:45 pm »
Odradzam hosting darmowy UGU.pl, ftp padł po kilkunastu minutach, jakieś przerwy w połączeniu, może to u  mnie ale wątpię, nie zdążyłem przekopiwać nawet katalogu www.
W sieci pełno darmowych ale pewnie wszystkie takie same.
Nie posmarujesz nie pojedziesz.

Offline wiciu

• Administrator
  • śmierdzący zgnilizną brudas
  • Wypił browarów: 35
  • Brud/Czysty: +980/-661
  • Admin
    • G4G -> Gracze dla graczy
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwiecień , 2012, 21:04:30 pm »
Mamy w G4G troche tego. Ale mamy problem. Nie mamy aplikacji przez którą można wam to udostępnić.

Offline klejnus

• czysty jak zad źrebaka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwiecień , 2012, 00:21:25 am »
Ja wiem że trzeba zapłacić bo już się zorientowałem w tym. Chodzi o to że hosting zamówię za 50zł miesiąc np, a nie spełni wymagań. A np hosting za 15zł rok spełni te wymagania. Wiele jest już serwerów z g4g część na pewno zakupiona przez graczy którzy testują jguardiany i maja wykupione np jakieś hostingi. Licze głównie na ich pomoc. Bo jak sie dobrze orientuje murze mieć msql który przyjmie dane z poza localhostu. Następnym krokiem jest serwer ktory pozwoli mi na postawienie demona w tle. Tu jest ten największy problem.

Post scalony : 07 Kwiecień , 2012, 05:27:08 am
A wiec tak zaczyna nas to wszystko irytować. Sprawdzamy ten hosting http://www.laohost.pl/hosting.html "konto małe" odpalić tego demona nie można. Proszę aby wiciu mi jasno określił lub ktoś kto sie zna czy te opcje serwera są zgodne z tym co trzeba spełnić.  Bo te wasze poradniki są tak jasno napisane ze nic z nich nie wynika. Chce konkretów i tyle. Bo chyba że źle my rozumiemy i ten demon ma sobie chodzić normalnie na kompie z windowsem lub linuxem a nie na hostingu i przesyłałać dane do panela i bazy  jak tak to nie mam pytań. A jak ma to działać na hostingu całodobowym to chcemy pomocy przy tym i tyle. I Dobranoc
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień , 2012, 05:27:08 am wysłana przez klejnus »

Offline Pangrys

• śmierdzą mu nogi
  • Wypił browarów: 2
  • Brud/Czysty: +11/-1
  • Maruda Wredniak
    • Grupa BroWar - Trochę starsi gracze :)
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwiecień , 2012, 11:21:44 am »
do usunięcia
Grupa trochę starszych graczy

Offline Sebo125

• delikatnie przybrudzony
  • **
  • Brud/Czysty: +1/-2
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Kwiecień , 2012, 14:02:09 pm »

Offline klejnus

• czysty jak zad źrebaka
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Kwiecień , 2012, 14:41:09 pm »
A wiec tak.
- jakieś doświadczenie w instalacji aplikacji na kontach www. Jeśli nie masz tutaj żadnych doświadczeń, poproś o pomoc kogoś doświadczonego.
Autorzy programu nie udzielają pomocy w zakresie obsługi waszych kont www.
Brak doświadczeń
Do uruchomienia części serwerowej wymagane jest:

System Operacyjny System Windows (testowane na Win 7 x64 pr0), lub
    Linux (testowane na Red Hat v.X)
    Zainstalowana Java 1.6 (x86) (wystarczy JRE) Windows lub Linux self-extract (w zależności od wersji systemu)
    Dostęp do servera MySQL 5.x
Link podałem do hostingu nie wiem czy te wymagania spełnia ten hosting. Łącze sie przez ssh. uruchamiając runme.sh wywala mi blad z java.

Offline AtapiCl

• śmierdzą mu nogi
  • Brud/Czysty: +17/-6
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Kwiecień , 2012, 07:58:54 am »
Takie hostingi nie mają zwykle udostępnionej użytkownikom javy. Zapewne prewencyjnie, by nie zżerać pamięci stawiając tam serwer np. do Minecrafta :> To są zwykłe konta pod zwykłe strony www, a nie pod spec aplikacje. Więc nie - laohost.pl nie nadaje się do postawienia demona jguardiana. Niewiele w Polsce jest takich firm oferujących w dobrej cenie konta z javą. Wpisz w google "konto shell java", to wyskoczy Ci kilka wyników w większości powtarzających się. Niestety szary człowiek, który nie ma doświadczeń (lub znajomego, który takowe ma) w tym temacie jest skazany na nieciekawe oferty.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień , 2012, 08:31:36 am wysłana przez AtapiCl »

Offline klejnus

• czysty jak zad źrebaka
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Kwiecień , 2012, 17:30:16 pm »
Wczoraj właśnie doszedłem do tego ze nie pójdzie to tam. Wystraszało doczytać pomoc że nie ma możliwości odpalenia aplikacji na serwie. Ja znowu nie jestem taki ze jestem kompletnie zielony no ale wystarczającej wiedzy tez na pewno nie mam. Ale tak szczerze. Jest sens szukania hostingu tylko pod tego jguardiana?

Offline kiartan

• klei sie od brudu
  • Brud/Czysty: +36/-5
    • Strona AS Clanu
  • Obserwowany
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Kwiecień , 2012, 21:00:29 pm »
Ja mam bazę i panel na płatnym hostingu. Wiciu mówi, że lipny przesył. Znajdziecie gdzieś w usterkach testowego jguardiana. Może przesył jest i wolny, ale za tą cenę myślę że jakość jest dość wysoka. Samego demona odpaliłem na starym laptopie. PIII 800Mhz, 256MB Ram, winxp i starcza. Laptop dużo prądu nie pożera, a moje łącze 3mega też go nie odczuwa. Na laptopie też chodzi guardian do BC2. 

Offline cyrq

• śmierdzą mu nogi
  • Brud/Czysty: +4/-0
    • FragXperts
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Kwiecień , 2012, 02:05:01 am »
Widzę, że padły jakieś linki więc ja też polecę:
http://mydevil.net
Przede wszystkim oddzielny serwer Java, bo z tym chyba najciężej.
Reszta szczegółów na stronie. Korzystam ponad 6 lat (chłopaki jeszcze wtedy tylko na browary zbierali). Dziś shell pełną gębą.