Tagi:

AutorWątek: Problemy z instalacją zarówno na Linuxie jak i Windowsie  (Przeczytany 2530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DavidCopperhead

• czysty jak zad źrebaka
  • *
  • Brud/Czysty: +0/-0
Problemy z instalacją zarówno na Linuxie jak i Windowsie
« dnia: 23 Listopad , 2012, 13:45:53 pm »
Witam,
nie mogę odpalić guardiana ani na Windowsie (mam wrzucony XAMPP, który działa poprawnie). Baza w phpmyadmin dodana, ale strona z instalatorem nie chce się odpalić, ponieważ wywala się błąd, że muszę zmienić CHMODy na 777 dla 2 plików. Na zrzucie ekranu jest pokazany błąd. Sęk w tym, że CHMODy do pliku mam zmienione na odpowiednie, a dalej błąd się wywala. Restart maszyny, xamppa, zmiana katalogu usunięcie plików i ponowne pobranie/rozpakowanie nic nie daje. Na zrzutach ekranu widać uprawnienia nadane na użytkownika mysql. Dodam, że próbowałem dla grupy UŻYTKOWNICY oraz WSZYSCY dać takie same uprawnienia, ale dalej się błąd wywala niestety.

Link do zrzutu ekranu:
http://postimage.org/gallery/5go66v4/31fb63ba/

Z kolei na Linuxie wszystko jest okej z CHMODami, ale jest inny cyrk podczas instalacji. Mianowicie wyskakuje taki błąd:

An error occured during installation!
Error code: 1062
Error text: Duplicate entry '-1-HEAD' for key 'body_part_code'

Baza danych, apache, moduł php działają normalnie, ale mimo to instalator z jakiegoś powodu się wysypuje. Podobnie skrypt ./runme.sh, ale o tym na razie nie będę pisać, ponieważ muszę jeszcze sprawdzić kilka rzeczy i przede wszystkim uruchomić panel żeby zabrać się za kolejne rzeczy.

Proszę o pomoc.

Offline Anubis

• أنوبيس
  • Global Moderator
  • śmierdzący zgnilizną brudas
  • Wypił browarów: 2
  • Brud/Czysty: +248/-125
  • Anoobinator
Odp: Problemy z instalacją zarówno na Linuxie jak i Windowsie
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopad , 2012, 13:52:08 pm »
Jeśli chodzi o installer'a panelu to Ci nie pomogę - Wiciu to ogarnia (ale widzę, ze to coś z DB, podwójny rekord w DB). Ja Ci mogę pomóc z samą aplikacją. Jaki masz tam problem? Chociaż... jak nie masz poprawnie DB zestawionej to sama aplikacja nie ruszy. Na początek postaraj się o Javę 1.6. Potem będziemy patrzeć co się dzieje. Pisz jakie masz problemy a coś zaradzimy.

pozdr
Jeśli masz wątpliwości - wal serią.

Offline DavidCopperhead

• czysty jak zad źrebaka
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopad , 2012, 15:39:22 pm »
Usunąłem starego usera i starą bazę danych. Utworzyłem zupełnie nowe na nowo i dalej jest błąd:

Error code: 1064
Error text: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '(2, 5, 'XP3_Desert', 'Bandar Desert'),

A zaraz potem jak jeszcze raz wklepuje dane bazy danych i usera, pojawia się kolejny, ten poprzedni:

Error code: 1062
Error text: Duplicate entry '-1-HEAD' for key 'body_part_code

Poniżej umieszczam kod całej operacji:

[root@grucha /]# mysql -u root -p
mysql> DROP USER 'teamspeak3'@localhost;
Query OK, 0 rows affected (0.00 sec)

mysql> show databases;
+--------------------+
| Database           |
+--------------------+
| information_schema |
| guardianpaneldb    |
| mysql              |
+--------------------+
3 rows in set (0.00 sec)

mysql> DROP DATABASE guardianpaneldb;
Query OK, 10 rows affected (0.00 sec)

FLUSH PRIVILEGES;

mysql> create database guardiantest;
Query OK, 1 row affected (0.00 sec)

mysql> create user 'guardian'@'localhost' identified by 'moje_haslo';

mysql> grant all privileges on guardiantest.* to 'guardian'@'localhost';

mysql> exit
Bye

mysql -u guardian -p moje_haslo

Welcome to the MySQL monitor.  Commands end with ; or \g.
Your MySQL connection id is 15
Server version: 5.1.66 Source distribution

Copyright (c) 2000, 2012, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved.

Oracle is a registered trademark of Oracle Corporation and/or its
affiliates. Other names may be trademarks of their respective
owners.

Type 'help;' or '\h' for help. Type '\c' to clear the current input statement.

mysql>

UPDATE 16:06:
Poprzedni problem rozwiązałem. Miałeś literówkę w kodzie, w pliku jguardian.sql (prawdopodobnie wina tego, że jest nieco nowsza wersja mysql niż ta, na której to pisaliście). Podaje element kodu gdzie był błąd:

(2, 10, 'XP2_Skybar', 'Ziba Tower')
(2, 5, 'XP3_Desert', 'Bandar Desert') ,

Jak widać po nawiasie w pierwszej linijce brakuje przecinka.

Pojawił się nowy błąd przy instalacji (tamten już znikł):

Error code: 1064
Error text: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'DEFAULT CHARSET=utf8' at line 9

UPDATE 16:33:
Kolejny błąd wyeliminowany, kolejny się pojawił. Możemy tak w nieskończoność, ale chyba sobie daruje poprawianie całego pliku, zwłaszcza, że ma 1085 linii... Obecny błąd to:

Error text: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INSERT INTO `bodyparts`

Error text: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INSERT INTO `bodyparts` (`server_type_id`, `body_part`, `body_part_long`) VALUES' at line 22
Statement:
-- -- Baza danych: `instalka` -- -- -- Struktura tabeli dla `bodyparts` -- CREATE TABLE IF NOT EXISTS `bodyparts` ( `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT, `server_type_id` int(11) NOT NULL, `body_part` varchar(20) NOT NULL, `body_part_long` varchar(30) NOT NULL, PRIMARY KEY (`id`), UNIQUE KEY `body_part_code` (`server_type_id`,`body_part`) ) ENGINE=MyISAM -- -- Zrzut danych tabeli `bodyparts` -- INSERT INTO `bodyparts` (`server_type_id`, `body_part`, `body_part_long`) VALUES (-1, 'HEAD', 'Head'), (-1, 'UPPER_TORSO', 'Upper Torso'), (-1, 'LOWER_TORSO', 'Lower Torso'), (-1, 'LEFT_ARM', 'Left Arm'), (-1, 'RIGHT_ARM', 'Right Arm'), (-1, 'LEFT_HAND', 'Left Hand'), (-1, 'RIGHT_HAND', 'Right Hand'), (-1, 'LEFT_LEG', 'Left Leg'), (-1, 'RIGHT_LEG', 'Right Leg'), (-1, 'LEFT_FOOT', 'Left Foot'), (-1, 'RIGHT_FOOT', 'Right Foot'), (-1, 'ALL', 'Body')
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad , 2012, 01:58:16 am wysłana przez DavidCopperhead »

Offline wiciu

• Administrator
  • Wypił browarów: 35
  • Brud/Czysty: +980/-661
  • Admin
    • G4G -> Gracze dla graczy
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopad , 2012, 10:22:19 am »
Luknę w instalkę. Nie złapałaem tych błędów u siebie. Nic z palca nie poprawiaj ... :)

Offline DavidCopperhead

• czysty jak zad źrebaka
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad , 2012, 11:46:02 am »
Dzięki wielkie za odpowiedź.   :) W razie jakbyś potrzebował info odnośnie konfiguracji lub wersji mojego serwera MySQL to daj znać, chociaż tam w poście wyżej jest napisane jaka jest wersja. Dodam też (jeśli to coś pomoże), że instalacje testowałem na 3 różnych serwerach z czego jedna była na wirtualce ze świeżo zainstalowanym i skonfigurowanym Debianem 6.0.6, druga też Debian w tej samej wersji, ale system normalnie postawiony (też świeżo) bez używania wirtualizacji, a trzeci serwer z kolei to CentOS 6.2 LAMP (istniejący od jakiegoś czasu). Wszędzie te same błędy. Nie mniej błędy wklejałem akurat z instalacji na CentOSie, jako że w jednym z manuali bądź wątków na forum (już nie pamiętam) pisaliście, że testowaliście to na Fedorze, która jest bardzo zbliżona w ogólnej budowie do CentOS-a jak wiesz.

Offline Anubis

• أنوبيس
  • Global Moderator
  • Wypił browarów: 2
  • Brud/Czysty: +248/-125
  • Anoobinator
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Listopad , 2012, 20:24:16 pm »
Tak sobie myślę... czy przypadkiem nie odpaliłeś JGuardiana zanim zestawiłeś poprawnie bazę?
Jeśli masz wątpliwości - wal serią.

Offline DavidCopperhead

• czysty jak zad źrebaka
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudzień , 2012, 22:18:58 pm »
Nic takiego nie robiłem. Po prostu MySQL miał już parę aktualizacji od czasu wydania Guardiana i widocznie nie obsługuje niektórych funkcji. Czemu nie spróbujecie postawić wirtualki z najnowszym LAMP-em i nie przetestujecie tego na najnowszym MySQL? To jest 20min roboty, a jak już skonfigurujesz, to możesz zawsze zrobić snapshota tej wirtualki i stawiać kolejne. Ja mogę się bawić w kompilowanie starszej wersji MySQL ze źródeł, ale jaki to ma sens? Prędzej czy później trzeba będzie zrobić aktualną wersję interfejsu Guardiana. Poza tym z jakiegoś powodu to zaktualizowano. Nie tędy droga.

Offline wiciu

• Administrator
  • Admin
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Grudzień , 2012, 16:16:34 pm »
Faktycznie były tam błedy instalki (jguardian.sql) -> poprawiłem je. Jednak nie ma sensu puszczać nowego jguardiana na dzisiaj. Dorobiłem nowe mapki oraz obsługę MOHW. 
Update pójdzie pewnie pojutrze.

Co do środowiska testowego hmmmm szczerze ci powiem że odpalam go na 5.1.66. Zobaczę jak to idzie na najnowszej 5.5.28

Offline DavidCopperhead

• czysty jak zad źrebaka
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Grudzień , 2012, 13:29:45 pm »
Dzięki za odpowiedź.

Cytat: wiciu
Dorobiłem nowe mapki oraz obsługę MOHW. 

Właśnie z myślą o MoHu i przyszłych grach na Frostbite 2 chciałem problemy z instalacją rozwiązać, bo domyślam się, że będziecie chcieli rozwijać dalej ten projekt. Mam nadzieję, że jeszcze dołączą do niego nowi ludzie żeby go rozbudować.

Cytat: wiciu
Co do środowiska testowego hmmmm szczerze ci powiem że odpalam go na 5.1.66. Zobaczę jak to idzie na najnowszej 5.5.28

No będę wdzięczny jakbyś przetestował też na najnowszym serwerze MySQL. Jak ruszy na najnowszym to będę spać spokojnie.

Offline Bullit

• zeskrobuje brud z tyłka
  • Wypił browarów: 1
  • Brud/Czysty: +59/-15
  • Życie to nieustanna wojna.
    • ACESS.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Styczeń , 2013, 10:23:10 am »
Czy pliki sql'a do panelu są poprawione bo mi wywala taki sam błąd przy instalacji, wgranie pliku sql bezpośrednio w phpmyadminie nie idzie wgrać pliku. Nie chce mi się z kapcia tworzyć tych tabel bo jeszcze coś pomieszam. Wersja SQL'a 5.5.25a

Offline Bullit

• zeskrobuje brud z tyłka
  • Wypił browarów: 1
  • Brud/Czysty: +59/-15
  • Życie to nieustanna wojna.
    • ACESS.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Styczeń , 2013, 00:34:06 am »
można liczyć na fixa??  :oops:

Offline DavidCopperhead

• czysty jak zad źrebaka
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Styczeń , 2013, 12:44:00 pm »
Ja już sobie odpuściłem. Osoba, której pomagałem to zainstalować, wolała zabulić kasę za płatny system, bo za długo to trwa...
Mam nadzieję, że Panowie w tym tysiącleciu zrobią poprawkę. Temat można zamknąć.

Offline wiciu

• Administrator
  • Admin
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Styczeń , 2013, 13:07:11 pm »
No skupiliśmy sie na tym:
http://jguardian.com
Nad demonem nie siedzieliśmy.. raz że sensowna poprawka MOHW wyszła dopiero dzisiaj (11 styczeń 2013) ... dwa - przerwa świąteczna, trzy.. moja choroba która idzie w 2 tydzień teraz a cztery -> ... no programem zainteresowania nie ma.  Nie oszukujmy się.
Poprawki będą.. w tym tysiącleciu na pewno.

Offline DavidCopperhead

• czysty jak zad źrebaka
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Styczeń , 2013, 16:00:47 pm »
Zainteresowanie byłoby z pewnością większe, gdyby poprawki były wprowadzane w miarę regularnie. Np. wypuszczenie wersji pod MoHa niedługo po premierze mogło być świetną inicjatywą...

Offline wiciu

• Administrator
  • Admin
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Styczeń , 2013, 12:05:49 pm »
Nie sądzę.. nawet na otwarty projekt jguardian.com  -> dzie nie trzeba nic konfigurować nie ma powracających odwiedzających.
Nie ma zapotrzebowanie na takiego rcon - toola.  Wyszedł zdecydowanie za późno.
Dwa.. jguardian ma faktycznie mało ficzerów.. a Anubisowi nie do końca się już chce to rozwijać.  (sławne porzucenie balansu -: szkoda :( ). Skupił się chłopak na stabilności.  No i nie ma API nadal na sajcie. Nawet sami nie możecie sobie nic dopisać.

Ze swojej strony oczywiście doprowadzę to co jest do końca.. no machnę do końca - jak bedę miał potwierdzenie na grupie mailowej MOHW że ten wczorajszy patch nic nie "spierdzielił". Generalnie te poprawki o których pisaliście mam porobione. Przy okazji znalazłem kilka mniej lub bardziej poważnych usterek.  Na dniach będzie. 
Żeby projekt nie poszedł na zmarnowanie, podłączyłem jguardian (aplety) pod panel na G4G.pl wi cieszy mnie to że z tego korzystacie :)

« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń , 2013, 12:11:46 pm wysłana przez wiciu »