Tagi:

AutorWątek: Uwagi do jguardiana 1.13  (Przeczytany 1934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiciu

• Administrator
  • śmierdzący zgnilizną brudas
  • Wypił browarów: 34
  • Brud/Czysty: +980/-661
  • Admin
    • G4Gwiciu
    • Mój stan Xfire
    • G4G -> Gracze dla graczy
Odp: Uwagi do jguardiana 1.13
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Maj , 2012, 11:04:22 am »
User Friendly powiadasz to to nie jest ?
Są takie kwestie które należy rozważać. 
1) Program jest lekki i naprawdę uruchamia się na byle czym - mowa o demonie. + kosztem okienkowości demona.
2) Panel jest aplikacją na www - pisaną było nie było przez jedną osobę w czasie pieruńsko krótkim. Nie mamy ekipy 5 kolesi którzy mogą rozwijać usability. Starałem się to tak skrobnąć by dodawanie kolejnych funkcji (wtyczek) było proste.
3) Kuleje coś takiego co nazywa się Configurations. Tutaj naprawdę niewiele widać. Bez manuala nie podchodź. Stąd pojawiły się linki do stron w manualu.  Jeśli opis tych funkcji jest nie taki jak trzeba to palcie do Anusiaka żeby może to inaczej opisał.  Nie da się tego zrobić na zasadzie takiej że całkowitą konfigurację wtyczek robisz na zasadzie przeklikania. Trzeba rzucić okiem do manuala. 
4) Może kuleje pokazywanie tych funkcji w panelu. Starałem się pogrupować menu w jakieś funkcjonalne grupy. Gdyby były jakieś konstruktywne propozycje można pomyśleć o innej strukturze menu. Ale póki co... konstruktywnych uwag raczej nie ma w tym temacie. 
5) Wydaje mi się, że jest spora grupa graczy (zauważyłem to przy okazji BF3) która wyżej graficznego programiku do RCONa w życiu nie podskoczyła. I pewnie nie podskoczy ( i nie jest to zarzut). Wynikało to do tej pory z tego, że najzwyczajniej na świecie, wcześniej gracze BF nie mieli jakoś bardziej złożonych narzędzi. Założę się że jeśli mieliby konfigurować serwer CS 1.6 albo CS Source z funkcjami serwera publicznegoz  z pewnością podziękowaliby za współpracę po 5 minutach gmerania. Tam przecież nie ma żadnego panelu. Jest 1000000 wtyczek które mają wpływa na 10000 opcji gry. I co gorsza niektóre wtyczki pokrywają się w działaniu.  Taki przeciętny user BF3 "zesrałby się" na miękko gdyby się miał przesiąść z naszego panelu w środowisko edytora tekstowego SourceModa dla CSów.  Konkurencja ma coś prościej ? Spoko. Tylko konkurencja wyciąga do was ręce po pieniądze i "zatrudnia" grupę ludzi która pisze pod zamówienie. 
My na to środków nie mamy.  Przykład rconnet.de (notabene śmierdzi mi ten ich panelik - bo userzy tegoż softu zgłaszają namiętnie liczne nieuzasadnione restarty serwera w ciągu dnia).
« Ostatnia zmiana: 08 Maj , 2012, 11:09:09 am wysłana przez wiciu »

Offline q0084

• evenciarz i spamer
  • Brud/Czysty: +314/-56
  • Aurea mediocritas. Propaganda G4G.pl
    • Status GG
    • q0084
  • Obserwowany
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Maj , 2012, 14:33:08 pm »
Instalacja i konfiguracja problemy stwarza. Jednak jak już  się uruchomi to jest przyjazne. Mówię z perspektywy jednorazowego meczu. Poprzednio wystarczyło wpisać dane serwera i wszystko ustawiasz, teraz musiałem walczyć z postawieniem własnego serwera php + mysql(1and1 oczywiście nie wpuszcza z zewnątrz...), to potem jakieś problemy z bazą danych, to dziwne z Apache, aż w końcu webserv ładnie wszystko ustawił, tylko musiałem odkryć jakich bibliotek php nie było aktywowanych,a potem czemu ich nie widzi. Mając stały serwer jak już się postawi to się martwić nie trzeba i widać duży potencjał,możliwości i przemyślane podejście. Tylko rconnet.de właśnie nie sprawdzałem, może on daje porównywalne lub większe możliwości, bo jednak reszta to porażka. Ogólnie duży plus, jeszcze stukne w maju jakiś poradnik krok po kroku w formie wideo lub slidów to każdy sobie powinien poradzić :)
Inna sprawa, że adminką serwerów(raczej dość często) zajmują się osoby, które nie mają podstawowej wiedzy w tym kierunku, przez co po godzinie się poddadzą z instalacją.
Sprawdź tylko wiciu to sprawdzanie chmod w instalce panelu, na każdym hoście test przechodził, ale potem nie przerzucało do wpisywania danych do SQL. Na jednym bym zrozumiał ale to samo miałem na 1and1,kilku własnych wamp,webserv,easyphp więc coś tam może jest nie tak

Offline wiciu

• Administrator
  • Admin
    • G4Gwiciu
    • Mój stan Xfire
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Maj , 2012, 15:31:34 pm »
walczyć z postawieniem własnego serwera php + mysql(1and1 oczywiście nie wpuszcza z zewnątrz...),

Po co  ? Mamy przeca naszego jguardiana na G4G. Wystarczy dodać kolejny serwer i działa. 

ale potem nie przerzucało do wpisywania danych do SQL.
Mówisz że instalka nie wpisała danych do bazy w plik config.cfg ? Znaczy się plik config.cfg miał  faktycznie inne prawa niż 777 a panel oszukiwał i podawał że jest 777. Tak ?

Offline q0084

• evenciarz i spamer
  • Brud/Czysty: +314/-56
  • Aurea mediocritas. Propaganda G4G.pl
    • Status GG
    • q0084
  • Obserwowany
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Maj , 2012, 15:51:53 pm »
Dokładnie, wczoraj już nie miałem czasu, dziś wbiłem na 1and1 ustawiłem prawa 777 dla config.php itd i pokazało się instaluj zamiast sprawdź. Po zmianie na 664 dla jguardian.sql, komunikaty mówią, że jest wszystko OK, ale pokazuję sprawdź ponownie.
Dodatkowo jak config.php ma 664 test nadal przechodzi, gdy inne mają 777. To samo dotyczy folderu jar, też przechodzi test z 664 i można uruchomić instalację.
Wymaga więc ustawień 777 tylko dla jguardian.sql, inne przepuszcza przy 664,wystarczy 664 do działania?(nie wiem nie znam się dokładnie, choć raczej jar już potrzebuje flagi executable)
Po ustawieniu praw 111 dla jakiegokolwiek pojawia się błąd  config.php - ustaw prawa na 777 - BŁĄD czyli już widać, co nie gra, zamiast pętli sprawdź ponownie

Mam nadzieje, że zrozumiale opisałem :)

No niby można by podpiąć, ale wolałem sam sprawdzić, czy to taka wielka udręka z uruchomieniem. Z pomocą google niby w 2h się udało

Offline wiciu

• Administrator
  • Admin
    • G4Gwiciu
    • Mój stan Xfire
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Maj , 2012, 16:01:43 pm »
No okej. Rozumiem. Zrobię to "jak należy". Nieco na skróty poszedłem. Na moich testach to działało bez problemu.