Tagi:

AutorWątek: Wtyczki, pluginy instalowane przez użytkowników na serwerach gier  (Przeczytany 2458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiciu

  • Administrator
  • śmierdzący zgnilizną brudas
  • *****
  • Wiadomości: 17098
  • Wypił browarów: 35
  • Brud/Czysty: +980/-661
  • Admin
    • G4G -> Gracze dla graczy
W dniu wczorajszym (25 lutego 2015) około godziny 20.28 G4G.pl straciło połączenie z siecią.
Okazało się że wysycone zostały urządzenia sieciowe.
Nie był to DDoS. Za taki stan rzeczy odpowiadał jeden z naszych klientów który zainstalował na swoim serwerze, niesprawdzony plugin który okazał się serwerem spamu.

Przypominam że zgodnie z regulaminem naszego hostingu za ten stan rzeczy odpowiada użytkownik danego serwera gry. Powołując się na w/w regulamin przypominam Wam że mam prawo do wyłączenia takiego serwera gry i zawieszenia konta użytkownika który świadomie bądź nieświadomie szkodliwe oprogramowanie na serwerze zainstalował (załadował poprzez FTP). Bez zwrotu kosztów.

Do tej pory pozostawialiśmy Wam sporo swobody jeśli chodzi o instalację różnego rodzaju modów i dodatków do serwerów gier. I nadal taka swoboda u nas będzie.
Jednak proszę Was abyście nie pakowali wszystkiego co znajdziecie w internecie na serwery gier. Często instalacja tych dodatków przeprowadzana jest przez Was całkowicie bezrefleksyjnie. Cierpią na tym inni nasi użytkownicy, a Wasz serwer pomimo sporej mocy obliczeniowej naszych maszyn działa BYLE JAK! Zawsze warto poczytać na forach jak sprawuje się dany dodatek, czy nie sprawia problemów, czy dużo jest zgłoszeń o błędach. Nie bierzcie na siebie roli beta testerów takich pluginów czy modów. Na pewno nie wgrywajcie czegoś co sam autor porzucił bądź odmawia udzielania supportu do napisanego przez siebie oprogramowania. 

Kiedy po wgraniu jakiegoś moda/plugina widzisz że coś NIE DZIAŁA i zgłaszasz to w dziale pomocy na G4G.pl -> spodziewam się że rzetelnie przedstawisz, jakich zmian dokonałeś na serwerze i jaki soft wgrałeś.  Tymi informacjami nie chcecie się dzielić. Nie wiedzieć czemu. 


Powyższy post potraktujcie jako przestrogę. 
Następujące brudaski postawiły mu browara easy_c, jaQbek, AgentZlew, GhostPLKR