Tagi:

AutorWątek: Rozwój serwera  (Przeczytany 3135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk

• Moderator
  • śmierdzący zgnilizną brudas
  • Wypił browarów: 367
  • Brud/Czysty: +653/-339
    • Crudelis - oficjalna strona
Rozwój serwera
« dnia: 22 Kwiecień , 2015, 16:30:26 pm »
Okej, minęło już kilka tygodni od startu serwera. O ile dobrze się orientuję, większość osób, która otrzymała zaproszenie, miała już okazję się zapoznać z klimatem proponowanej zabawy. Każdy mógł wysondować, czy mu to odpowiada.

Ale serwer stoi pusty i samo się to nie zmieni. Koniec z protekcją Wicia i załatwianiem wszystkiego odgórnymi decyzjami. To nasze miejsce zabaw i to my – gracze, fundatorzy – jesteśmy za nie odpowiedzialni. Jeśli nikt z nas nie kiwnie palcem, pieniądze będą wyrzucone w błoto. Smutna rzeczywistość.

W chwili obecnej jestem już za połową pracy magisterskiej, z którą planuję uwinąć się do końca tygodnia. Potem będę miał nieco więcej czasu na to, by pomóc rozkręcić serwer. Ze swojej strony deklaruję:
  • Przygotowanie sensownej strony internetowej (tak, żeby było kilka słów wstępu zamiast przenoszenia od razu do logowania poprzez Steam),
  • Lepsze wytłumaczenie procesu logowania poprzez Steam,
  • Przetłumaczenie panelu zarządzania zaproszeniami,
  • Dodanie informacji o dacie aktywacji zaproszeń.

Reszta pozostaje w Waszych rękach - w końcu to Wy dysponujecie zaproszeniami, które gwarantują Waszym znajomym wejście na serwer. Sprawa nie jest łatwa, bo wejście przy stanie 0/14 wymaga trochę poświęcenia. To jasne. Ale tylko budując od podstaw solidną społeczność możemy sprawić, że posiadanie więcej niż jednego serwera będzie miało sens. Inaczej wszystko pójdzie na marne i wciąż wielu z Was kisić się będzie w oczekiwaniu na wejście na Kompanię (bo sloty w końcu wygasną) albo wkurzać na niski poziom rozgrywki.

Decyzja leży w naszych rękach.

Offline Zico

• Wypił browarów: 32
  • Brud/Czysty: +111/-62
  • www.wrotkarstwo.pl
    • http://www.wrotkarstwo.pl
Odp: Rozwój serwera
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Kwiecień , 2015, 18:50:25 pm »
Nie wiem ile osób ma możliwość tworzenia wydarzeń na grupie HT w Steam - to bardzo ułatwia zebranie graczy.
W grupie jest kilkadziesiąt osób jak na razie, z jednej strony bardzo dobrze, bo prawie wszyscy się znają; ale z drugiej strony jest o tyle za mało, że nie da się zapełniać serwera non stop.
Czy jest możliwe uzyskanie jeszcze kluczy - zaproszeń? Nakręcam kilka ogarniętych osób na CS:GO, wdrożą się na kompanii i z pewnością zawitają do grona HT, bo komunikatywni są. Jednak został mi w tej chwili jeden klucz do rozdania.
Pozdrawiam, Jakub Ciesielski

Offline Wilk

• Moderator
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwiecień , 2015, 19:38:54 pm »
Nie wiem ile osób ma możliwość tworzenia wydarzeń na grupie HT w Steam - to bardzo ułatwia zebranie graczy.
W grupie jest kilkadziesiąt osób jak na razie, z jednej strony bardzo dobrze, bo prawie wszyscy się znają; ale z drugiej strony jest o tyle za mało, że nie da się zapełniać serwera non stop.

Administratorem grupy jest Nermal.

Czy jest możliwe uzyskanie jeszcze kluczy - zaproszeń? Nakręcam kilka ogarniętych osób na CS:GO, wdrożą się na kompanii i z pewnością zawitają do grona HT, bo komunikatywni są. Jednak został mi w tej chwili jeden klucz do rozdania.

Jeśli tylko nikt nie ma nic przeciwko – droga wolna. Niech się zapiszą na http://tnij.org/zapisy_csgo :)

Offline Lillcia4

• delikatnie przybrudzony
  • **
  • Brud/Czysty: +1/-1
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Kwiecień , 2015, 22:08:46 pm »
Ja to generalnie mam taki problem, że w znajomych mam samych ludzi z Kampanii :) i zdecydowana większość już posiada slota na nowy serwer.
Osoby już mające slota są średnio zainteresowane grą na nowym serwerze, bo zazwyczaj tylko ja jedyna wpisuję '!mecz' :P

Offline Wilk

• Moderator
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Maj , 2015, 20:48:34 pm »
Przepraszam, z magisterką zeszło mi trochę dłużej, niż zakładałem. Na szczęście to już prawie za mną, w związku z czym mogę zabrać się za spełnianie deklaracji.

• Zostały wysłane kolejne zaproszenia do wybranych osób, które zarejestrowały się od 10 kwietnia włącznie.
  • Utworzyłem elektroniczną księgę wydatków. Możecie na bieżąco sprawdzać w niej, w jaki sposób rozdysponowywane są zebrane pieniądze. Tymczasowo jest dostępna pod adresem http://1drv.ms/1EJCOtQ
  • Dzięki temu, że dysponujemy zewnętrznym hostingiem, oprócz systemu zaproszeń wykorzystamy go też do automatycznego pobierania dem z obu serwerów. Nie potrafię podać konkretnej daty, ale będzie to jeden z ficzerów strony internetowej, o której wspominałem wyżej.
Osoby już mające slota są średnio zainteresowane grą na nowym serwerze, bo zazwyczaj tylko ja jedyna wpisuję '!mecz' :P

To faktycznie jest problem, z którym będziemy musieli się zmierzyć.

Offline Wilk

• Moderator
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj , 2015, 18:58:01 pm »
Trwają prace nad zmianą strony głównej. Tymczasowo system zapisów nie będzie dostępny. Postępy możecie na bieżąco obserwować na stronie http://hejk.pl/
Następujące brudaski postawiły mu browara Zico, mongo03

Offline kontrol

• klei sie od brudu
  • Wypił browarów: 6
  • Brud/Czysty: +15/-3
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maj , 2015, 11:25:29 am »
Btw mam 3 tokeny do rozdania. Jeżeli macie jeszcze jakieś osoby ogarniete to mogę je dać w dobre rece  :-D

Offline Wilk

• Moderator
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Maj , 2015, 03:31:07 am »
Okej, system został ponownie aktywowany. Jak zostało już poprzednio zapowiedziane:

• wystartowała nowa strona startowa http://hejk.pl, która w dwóch słowach wprowadza w ideę serwera i pozwala na zalogowanie się poprzez Steama.
  • Panel zaproszeń został przetłumaczony,
  • w przypadku nowych kont pod zaproszeniami pojawiła się również informacja o tym, kiedy kody zostaną aktywowane.
  • Wszystkie osoby, które w przeciągu ostatnich 2 tygodni ręcznie dopisywałem do listy zaufanych, otrzymały już zaproszenia do rozdawania znajomym.
Kwestia automatycznego udostępniania dem jest trochę bardziej skomplikowana, niż mi się wydawało. Ale prace powoli się toczą :)

Offline Macius

• klei sie od brudu
  • Wypił browarów: 12
  • Brud/Czysty: +57/-28
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Czerwiec , 2015, 08:04:05 am »
jako ze serwer i tak stoi pusty to może warto by otworzyć go dla wszystkich a chamstwo prostactwo i inne zachowania niepożądane poprostu traktować banami?
"Takie jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam!"

Offline Wilk

• Moderator
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Czerwiec , 2015, 10:23:23 am »
Mimo że serwer świeci pustkami, nie wydaje mi się, żeby otwieranie go było najlepszym pomysłem. Jest kilka powodów:

a) Wprowadzamy "zamęt informacyjny" - koniec końców nie będzie wiadomo, czy to serwer dla wymagających graczy, czy może jednak dla wszystkich.
b) Kto miałby wystawiać te bany - admini, którzy i tak poświęcają mnóstwo wolnego czasu na pilnowanie Kompanii, a i tak jest ich zbyt mało by zapewnić dozór przez cały dzień?
c) W wyszukiwarce są tysiące pustych serwerów - dlaczego otwarcie akurat tego miałoby cokolwiek zmienić? Czy na pewno znajdą się nagle ludzie, którzy zaczną wchodzić i rozkręcać grę?

Moim zdaniem największym problemem serwera nie jest ograniczony dostęp, ale... brak wsparcia społeczności. Na chwilę obecną jestem jedyną osobą, która rozesłała dalej 3 zaproszenia. Poza tym 6 osób wysłało po 1 zaproszeniu. Cała reszta - ani jednego. Serwer nie nabrał więc potrzebnego rozpędu do tego, by zbudować sensowną i stałą bazę graczy.

Offline Zico

• Wypił browarów: 32
  • Brud/Czysty: +111/-62
  • www.wrotkarstwo.pl
    • http://www.wrotkarstwo.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Czerwiec , 2015, 18:42:14 pm »
Na chwilę obecną jestem jedyną osobą, która rozesłała dalej 3 zaproszenia. Poza tym 6 osób wysłało po 1 zaproszeniu. Cała reszta - ani jednego.

A to jest weryfikowane aktywacją otrzymującego zaproszenie? Jestem gdzieś pośrodku - wysłałem 2, a ostatnie zaproszenie czeka na ogarniętego gracza ;)
Pozdrawiam, Jakub Ciesielski

Offline Wilk

• Moderator
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Czerwiec , 2015, 19:40:02 pm »
A to jest weryfikowane aktywacją otrzymującego zaproszenie?
Tak.