Tagi: Regulamin 

AutorWątek: Jak pisać na Forum. Regulamin i zasady  (Przeczytany 9681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiciu

  • Administrator
  • śmierdzący zgnilizną brudas
  • *****
  • Wiadomości: 17101
  • Wypił browarów: 35
  • Brud/Czysty: +980/-661
  • Admin
    • G4G -> Gracze dla graczy
Jak pisać na Forum. Regulamin i zasady
« dnia: 08 Luty , 2011, 00:00:34 am »
Forum G4G.pl rządzi się swoimi prawami:

1) Posty na forum

a) Zanim stworzysz jakiś temat sprawdź za pomocą narzędzi wyszukiwania czy taki temat był opisywany wcześniej. Administrator czy też moderator może zamknąć wtórny wątek bez zbędnego komentarza a autor takiego posta może dostać ostrzeżenie.
b) Nie pisz byle gdzie. Zastanów się dwa razy czy piszesz w odpowiednim dziale. Pisanie w złym dziale kończy się ostrzeżeniem. Sekcje tematyczne są wyraźnie opisane.
c) Jeśli masz zamiar pisać na forum zakładamy że potrafisz też czytać ze zrozumieniem. Stosuj się do rad administracji i innych użytkowników Forum.
d) Tworzenie postów złożonych z monosylab  kończy się ostrzeżeniem. Jeśli nie masz nic do powiedzenia w danym temacie daruj sobie. Akceptujemy pełne wypowiedzi poparte argumentacją. Posty nic nie wnoszące mogą być wykasowane a "autorzy" nagrodzenie ostrzeżeniem. I zapewniamy Cię że nie jest to zamach na wolność wypowiedzi a jedynie usunięcie czegoś co jest kpiną z inteligencji innych użytkowników Forum.
e)  Jesteśmy Polakami ! To zobowiązuje do przestrzegania zasad języka polskiego. Zdanie rozpoczynaj z dużej litery. Używaj znaków interpunkcyjnych. Szanuj czytelnika. Staraj się aby Twoja wypowiedź była zrozumiała. Wypowiedź niechlujnie napisana świadczy tylko o Tobie i na pewno nie spotka się z akceptacją i poważnym traktowaniem innych użytkowników Forum.
f) Forma wypowiedzi jest w zasadzie dowolna. Możesz pisać językiem "mówionym". Jednak nie przeklinaj. Ochłoń, napij się czegoś zimnego jeśli masz zamiar spłodzić posta przesiąkniętego agresją.
g) Administracja zastrzega sobie prawo do swobodnej wypowiedzi. Administrator też jest graczem.
h) W postach nie traktuj siebie jako petenta któremu się coś należy. G4G jest platformą darmową. Wszyscy jesteśmy wobec siebie równi. Nie licz na to że będziesz traktowany zgodnie z zasadą "klient nasz Pan" Nie jesteś klientem. Nie jesteś Panem. Jesteś graczem. Traktujmy siebie jak ludzie.
i) Zabrania się umieszczania postów godzących w dobre imię sponsora - INEA S.A.
j) Zabrania się umieszczania postów aprobujących faszyzm, rasizm, czy też jawnie nawołujących do łamania prawa Rzeczpospolitej Polskiej
k) Zabrania się obrażania Jana Pawła II i Tomka Lipińskiego
l) Zabrania się wklejania avatarów godzących w poczucie dobrego smaku
ł) Powyższe zasady obowiązują także sygnatur forum oraz nicków


2) Reklamy, adresy IP innych serwerów, zaproszenia do innych serwisów

a) Obowiązuje bezwzględny zakaz reklamowania innych serwerów gier
b) Obowiązuje bezwzględny zakaz reklamowania innych serwisów bez zgody administracji.  Zwłaszcza związanych z grami.
c) Obowiązuje zakaz publikacji linków do serwisów rozprowadzających nielegalnie oprogramowanie. 
d) Jeśli chcesz zareklamować na Forum swój serwis, skontaktuj się z administracją
e) zabrania się publikacji materiałów związanych z piractwem czy też oprogramowaniem uznanym za ułatwiające grę w sieci.

3) Ostrzeżenia, bany, Zmiany poziomu wybrudzenia, Turbopały

a) Nie jesteśmy grzeczni. Wbrew pozorom !!!. Jesteśmy graczami. Wiemy jakie napięcia niesie za sobą rozrywka w sieci. Wiemy że granie w sieci to interakcja pomiędzy LUDŹMI.
b) Jesteśmy tolerancyjni, ale w granicach rozsądku (patrz punkt 1f). Osoby przekraczające (subiektywne, a jakże) granice tolerancji mogą zostać ostrzeżone.
c) Przekroczenie określonej liczby punktów ostrzeżenia może skutkować automatycznym wejściem w strefę moderacji Twoich wypowiedzi.
d) Mając na uwadze punkt 3a dopuszczamy dwie metody wyrażania aprobaty bądź negacji danej wypowiedzi
 - zmiana poziomu wybrudzenia - brudas (zielona strzałka) -> zgadzasz się z autorem, czyścioch (czerwona strzałka) -> negujesz jego wypowiedź. 

 - przyznanie Turbopały -> negatywna reakcja na posta danego użytkownika.


Zdajemy sobie sprawę z tego że w dobie propagandy sukcesu i głaskania wszystkich za wszystko i wmawiania wszystkim że wszyscy są "fajni" tego typu markowanie jest dziwne. Ale nie oszukujmy się. Świat gier to wieczna rywalizacja i gradacja wartości graczy.
f) Ban na Forum przyznawany jest osobie za jej dokonania. Oznacza to że stworzenie nowego konta na Forum nic Ci nie da. Nowe konto nie uczyni z Ciebie nowego człowieka. Prędzej czy później zostaniesz ponownie zbanowany na nowym koncie. 
g) Prywatne wiadomości na forum nie będą podstawą do banów/ostrzeżeń/moderacji
h) Nagrania z mumble G4G.pl nie będą przesłuchiwane i nie mogą stanowić podstaw do wyciągania konsekwencji regulaminowych wobec graczy
i) Ban Permanentny na Forum, oznacza stałe zablokowanie użytkownika przed dostępem do zasobów G4G.pl
j) Ban na Forum i stronę G4G.pl może się wiązać z banem na serwery gier, ale nie musi. Zależy to od subiektywnej oceny Administratora.
k) Na G4G.pl istnieje czarna lista graczy którzy nie będą mogli brać udziału w eventach organizowanych w G4G.pl. Na liście tej znajdują się gracze którzy pomimo deklaracji udziału w naszych imprezach nie stawiali się, bez słowa wyjaśnienia z własnej woli.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik , 2011, 13:08:29 pm wysłana przez wiciu »