Tagi:

AutorWątek: MSI Z270 TOMAHAWK - problem z tylnymi gniazdami na słuchawki i mikrofon  (Przeczytany 603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ~tylde?

• klei sie od brudu
  • Wypił browarów: 20
  • Brud/Czysty: +52/-2
    • tylde
Siemka
Trochę danych technicznych:
Płyta główna: MSI Z270 TOMAHAWK
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z270-tomahawk-z270-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975947/
Sterowniki: Realtek 6.0.1.8216
Słuchawki: Sharkoon Shark Zone H10

Mam problem z problem z tylnymi gniazdami na słuchawki i mikrofon. Ogólnie działają, ale do czasu. Problem polega na tym, że po restarcie komputera nie ma dźwięku w słuchawkach i mikrofon też nie zbiera dźwięku. Komputer wciąż wykrywa mikrofon i słuchawki. Gdy je wypnę i wepnę to dopiero zaczynają działać (nie zawsze za pierwszym razem, czasem muszę kilka razy). I albo nie działa nic, albo wszystko działa.
Gdy wepnę słuchawki do przedniego panelu to nie ma problemu. Komputer mam od miesiąca, ale dopiero teraz zauważyłem problem, ponieważ korzystam z zewnętrznej karty dźwiękowej do słuchawek (Line 6 POD Studio GX), a osobny mikrofon wcześniej wpinałem do przodu. Po zakupie nowych słuchawek chciałem mieć wszystko schowane z tyłu i się wydało. :D

Miał ktoś podobny problem?
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień , 2017, 19:54:46 pm wysłana przez ~tylde? »

Offline Radier

• HeadAdmin
  • śmierdzący zgnilizną brudas
  • Wypił browarów: 16
  • Brud/Czysty: +335/-191
  • K@R@
Odp: MSI Z270 TOMAHAWK - problem z tylnymi gniazdami na słuchawki i mikrofon
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień , 2017, 07:40:34 am »
Czasem nie ustawia ci monitora jako domyślne urządzenie do odtwarzania?

Offline ~tylde?

• klei sie od brudu
  • Wypił browarów: 20
  • Brud/Czysty: +52/-2
    • tylde
Odp: MSI Z270 TOMAHAWK - problem z tylnymi gniazdami na słuchawki i mikrofon
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpień , 2017, 11:49:02 am »
Nie, domyślnie wszystko jest jak przed restartem/wyłączeniem.
Jeszcze jest taka prawidłowość, że jak za pierwszym razem włączę okienko Dźwięk i jak zmienię na zakładkę Nagrywanie to mam takie pyknięcie w słuchawkach (gdy są wpięte w zewnętrzną kartę, gdy są wpięte w kompa to nic nie słychać bo tak jak pisałem nie ma dźwięku) oraz na ułamek sekundy zapełnia się cały pasek na zielono (ten po prawej).

Gdy mam tylko wpięty mikrofon to po restarcie też wciąż jest ustawiony jako domyślny, ale nie zbiera dźwięku, dopiero za którymś razem po ponownym wpięciu.

edit:
Jeszcze jest taka prawidłowość, że jak za pierwszym razem włączę okienko Dźwięk i jak zmienię na zakładkę Nagrywanie to mam takie pyknięcie w słuchawkach (gdy są wpięte w zewnętrzną kartę, gdy są wpięte w kompa to nic nie słychać bo tak jak pisałem nie ma dźwięku) oraz na ułamek sekundy zapełnia się cały pasek na zielono (ten po prawej).
Jak wepnę mikrofon do przodu też jest takie pyknięcie, ale mikrofon od razu działa po restarcie, więc to chyba żadna poszlaka.

edit 2:
Jak wypnę i wepnę mikrofon (wtedy działa), i jak zrestartuje komputer to wciąż działa. Jak wyłączę komputer i włączę to już nie działa.

« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień , 2017, 18:28:30 pm wysłana przez ~tylde? »