Jak ustawić FOV (Field Of View - Pola widzenia) proporcjonalnie

Producent gry DICE dał nam możliwości zmiany pola widzenia w grze za pośrednictwem kopii edycji pliku Settings.ini w folderze BFBC2 który się znajduje w "Moje dokumenty". Stworzyłem ten przewodnik żebyście mogli zrozumieć jak FOV (Field Of View) działa naprawdę w Battlefield Bad Company 2 i jak go ustawić według rozdzielczości swojego ekranu (zazwyczaj to samo się ustawi ale dla niektórych pola widzenia jest zbyt mała albo duża więc trzeba ręcznie to ustawić).

Ogólnie to tak, pola widzenia oznacza ten obszar którego widzisz bez odwrócenia się na prawo lub na lewo, czyli patrzysz prosto i widzisz wszystko co jest przed oczami, obrazek poniżej przedstawia różne warianty FOV, a do wyboru swojej właściwej zaraz będziecie mogli obliczyć przez kalkulator którego zaraz podam.


Klinkij obrazek, aby zobaczyć animacje


FOVFOV

Teraz rozumiecie pewnie o co mi chodziło z tym obszarem kiedy gracie w BFBC2.
Do obliczenia odpowiedni dla was FOV jest ta prosta strona która sobie przetłumaczyłem z angielskiego źródła: http://zmniejszfotki.pl/BFBC2/FOVcalculator.php

Przede wszystkim wysokość i szerokość to dla rozdzielczości ekranu.
Preferowany FOV horizontal oznacza kąt w którym mniej więcej oczy sięga w polu walki (to dziwnie trochę brzmi ale na przykład wyjdziecie na dwór i patrzycie sobie prosto siebie, to pod pewnym kątem możesz wszystko zobaczyć) no to w tej grze jest to samo też. (Zresztą obrazek wyżej mówi sam za siebie). Potem jak w rezultacie jest wartość Pionowe FOV no to zmienicie tę wartość w settings.ini.

Nie zapomnijcie zapisać zmiany. =)
Pozdrawiam.

PS: Sorry za błędy w pisowni ale niestety mimo wszystko iż jestem polakiem to nie do końca tutaj w Polsce się wychowałem więc w Polsce mieszkam dopiero 4 lata także proszę o wyrozumiałość. Dziękuję bardzo.


Tagi: