Poprawka R37 dla Battlefield oraz łatka dla MOHW

Battlefield 3 logoDice czasem potrafi zaskoczyć. Po ciuchu, niespodziewanie, znalazłem na naszym koncie nowy pachnący świeżością patch dla gry Battlefield 3, oznaczony numerem R37. Wiecie że 35% wszystkich padów serwerów BF3 to działanie cziterów? Z tego względu patch jest niezwykle ważny. DICE zajęło się stabilnością i odpornością serwerów na działanie czito-matołków.

W ślad za BF3, ekipa odpowiedzialna za Medal of Honor: Warfigter wypuściło podobną w działaniu łatkę. Aplikacja obu poprawek zostanie przeprowadzona raptownie w godzinach nieprzyzwoitych dla zwykłego śmiertelnika. Twórcy silnika nie ukrywają że obawiają się kontrreakcji czitomatołków na wprowadzane zmiany. Jak ogólnie wiadomo, paczki czitów to niezły interes dla ich twórców (wiecie po ile można kupić dobrego czita?). Producent obawia się że "projektanci" czitów będą chcieli udowadniać swoim "klientom" poprzez zmasowane ataki na serwery, że poprawki DICE nie obniżają wartości ich softu.


Komentarze

Portret użytkownika Dzichader

dobrego cheata można kupić za

dobrego cheata można kupić za 20 Euro i działa z wszystkimi grami na frostbite.

Portret użytkownika Kocur

Czita można mieć za darmo, o

Czita można mieć za darmo, o ile ktoś nie ma parcia na wh albo aimbota. Wystarczy modyfikacja jednego pliku i masz no spread, no recoil, oraz siłę M89B w każdym pocisku każdej broni. Potem wystarczy tylko nie dać się złapać GGC, bo PB zupełnie pomija ten plik z racji, że to ten sam w którym zmiany robi dość popularny swego czasu Color Tweaker. Nie rozumiem też za bardzo, jakim cudem czity mają wpływ na pady serwerów, skoro w 99% są to programy wprowadzające zmiany po stronie klienta? A jeśli nawet serwer w jakiś sposób reaguje na tą zmianę, dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na pomysł, żeby to wykorzystać do wychwytywania cziterów? No ale co ja tam wiem o działaniu serwerów. :P

Portret użytkownika Wolf

przecież w ostatnim patchu

przecież w ostatnim patchu zablokowali możliwość edycji tego pliku, pozatym wystarczy ggc stream i kilka linijek w cfg serwa i nikt ze zmodyfikowanymi plikami gry na niego nie wejdzie.

Portret użytkownika wiciu

Pady serwerów -> to wysyłane

Pady serwerów -> to wysyłane do serwera 20Kilobajtowe pakiety danych. Generalnie to ataki typu DDoS.
Co do samego patach. Jeszcze go nie zainstalowałem. Ale z tego co czytam to jest jakiś zonk z nim: drastycznie wzrasta ping w grze, a serwery wydają się mniej stabilne. :) Zatem poczekam na poniedziałkowe stanowisko DICE.

Portret użytkownika [Yossarian]

z bloga: PC: We are aware of

z bloga: PC: We are aware of the connectivity issues on PC and investigating. You should currently be able to join servers that have Punkbuster set to "off". Stay tuned for more info.
zajefajne info, znowu spieszyli cus latajac gre... tylko, ze tym razem, mozemy spoko pograc na rowni z czitami, na serwach pb off ROTFL

Portret użytkownika dignitas

Nie ma to nic wspólnego z tym

Nie ma to nic wspólnego z tym patchem >.>

Portret użytkownika Ubawiony

Nie wiadomo, czy PB nie

Nie wiadomo, czy PB nie dokonało jakiegoś update, oni też potrafią coś spieprzyć popisowo. W BF2142 prawie 6 miesięcy trwało zanim PunkBuster przyznał się, że to ich wina, że gra laguje jak diabli po jakichś 20 minutach gry ...

Portret użytkownika wiciu

Był atak DDoS na serwery DNS

Był atak DDoS na serwery DNS PB. Efekt był widoczny.