RUST - serwer dedykowany, poradnik.

RUST - serwer dedykowany, poradnik.

Poniższy poradnik dotyczyć będzie zagadnień związanych z serwerem dedykowanym dla gry RUST w wersji Legacy, oraz w wersji Experimental.
Jest sporo poradników i materiałów w światowym internecie, poruszających te zagadnienia, dlatego skupię się tylko i wyłącznie na najczęściej zadawanych pytaniach, związanych z hostingiem i obsługą tej gry, na hostingu G4G.pl. Zapraszam do lektury. Zwyczajowo informuję iż zabraniam kopiowania poniższych materiałów. Zezwalam jednak na podlinkowanie ich, ze wskazaniem źródła i autora. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące zagadnień w poradniku, piszcie na forum G4G.pl.
W pełnej wersji artykułu, linki do podrozdziałów


Komentarze

Portret użytkownika JOY_PL

"dedykowanuym "

Kawał dobrej roboty.

Portret użytkownika gosterror

nie wiem gdzie znalesc ani jak sie dowiedziec kiedy sa dokladnie ogólne wipe w rust. czy automatycznie, czy manulanie sie to robi?

Portret użytkownika HisakoPL

Wipe możesz wykonać samodzielnie poprzez przywrócenie serwera do stanu pierwotnego (poleceniem "nadpisz" lub "utwórz"), lub poprzez zmianę mapy.
Dodatkowo w każdy pierwszy czwartek/piątek miesiąca kiedy wychodzi nowy patch twórcy gry robią force wipe zmiatając z powierzchni map wszystkie bazy. Jedyne co zostaje to dane niektórych pluginów, np. zostaje zachowany level z pluginu ZlevelsRemasteres.

Portret użytkownika matgry89

nie można odpalić serwer w grze po wipie czemu i jak to naprawić?