RUST - Update 155 - bardzo zła aktualizacja

RUST UPDATE 155
W dniu wczorajszym pod wieczór, (a właściwie w nocy) fani gry RUST uraczeni zostali patchem. Na stronie devolopera możecie przeczytać jak wspaniałą robotę wykonali autorzy gry. Być może od strony gry, zmiany są "super". Ale jeśli chodzi o serwery, prawda jest nieco inna. Patch czyni z serwerów Rusta, najgorzej zoptymalizowany kawałek hostowanego softu, jaki kiedykolwiek widziałem (a widziałem tego sporo). Można śmiało powiedzieć że w chwili obecnej RUST jest jedną z najbardziej wymagających pod względem procesorów grą na świecie (od strony serwera).

O ile wcześniej RUST lubił tylko pamięć RAM, tak od dzisiaj katuje niemiłosiernie każdy procesor na jakim będzie uruchomiony.
Samo uruchomienie gry wydłuża się po restarcie do około 10 minut!!!. Możecie mieć wrażenie że serwer się zawiesił. W tym czasie każdy serwer obciążany jest w 100%. Po uruchomieniu pusty serwer RUSTA wymaga więcej zasobów niż Battlefield 3 przy 64 graczach.
Nie wiem co przyświecało autorom, być może użyty przez nich engine (Unity) nie nadaje się do pewnych rozwiązań, które zastosowali. Do czego to zmierza? Niestety do podniesienia drastycznie ceny hostingu tej gry.
W G4G.pl staram się aby wszystkie gry działały w optymalnym środowisku. Misternie planuję obłożenie maszyn, aby nie było sytuacji zakłócania jednego procesu przez inny. Zaznaczam, iż pewnie jako nieliczni nie stosujemy overbookingu (czyli nie sprzedajemy więcej niż możemy obsłużyć). Update taki jak opisywany powyżej, rujnuje te założenia. To nie nasze maszyny nagle zasłabły, to nagle RUST zaczął wołać o więcej(3x więcej na jeden proces niż do tej pory)
Nie wiem jakie będzie stanowisko developera, bo na pewno będzie o tej poprawce głośno (reddit już się rozpędza), ale na dzień dzisiejszy cena hostingu tej gry szybuje w górę. Za co niestety muszę Was przeprosić. Nie możemy ponosić kosztów braku wyobraźni twórców gry. To bardzo "zła łatka" jest.


Komentarze

Portret użytkownika HisakoPL

Mam nadzieję, że taki stan rzeczy jest chwilowy i za miesiąc wszystko wróci do normy. Myślę, że twórcy gry tego tak nie pozostawią. Oby.

Portret użytkownika Siasiuk

Guzik.. nie to nie zmieniło.