RUST - zmiany po aktualizacjach z października 2017

RUST UPDATE 183
Update z dnia 03.11.2017.
Aby usystematyzować przeglądanie i zapisywanie logów serwera wprowadziłem (także w domyślnej linii komend) następującą regulację. Logi zapisywać się bedą domyślnie w katalogu "server\serverg4g\log-g4g.txt". I nigdzie indziej. Dzięki temu, dostęp do logów macie z poziomu panelu serwera.


W ubiegłym tygodniu, część z Was zauważyła (i co gorsza potraktowała jako błąd serwerów), poważną zmianę w strukturze katalogów serwerów RUST. Zgłaszaliście brak logowania do plików. Nie mogliście znaleźć katalogu backup. Część z Was zauważyła iż serwer nagle zrobił Wam częściowe wipe.
Te wszystkie dziwne zachowania, to planowane i kontrolowane przez twórców działania. Odpowiedzialne za nie, są dwa ostatnie updaty gry oznaczone odpowiednio cyframi 182 i 183.
Polecam zapoznać się ze zmianami. W skrócie wspomnę o najistotniejszych, z punktu widzenia hostingu zmianach. Plików logów takich jakie znacie już nie będzie. Za częściowe wipe odpowiada wprowadzenie nowego systemu Bluerpintów 3.0. Aby przywrócić tworzenie katalogu backupów należy dodać w waszych liniach komend przełącznik +backup (dostępny już w edytorze linii komend).


Komentarze

Portret użytkownika HisakoPL

Dzięki za szybkie info.

Portret użytkownika pnther

i czekanie juz kilka godzin jak raczą zainstalowac serwer :)

Portret użytkownika wiciu

Kolega oferty nie przeczytał. Nigdy nie ma odpalania serwerów RUSTa od ręki w G4G.pl. O czym informuję w zakładce "Oferta" na liście serwerów.

Portret użytkownika TheUnStop

Witam,
Posiadam mały serwer, od aktualizacji 1 lutego, na wielkości mapy 4200, występują masakryczne lagi oraz cofki. Proszę o wyjaśnienie czy nic nie zmieniali Państwo konfiguracji serwerów itd.
Serwery mam różne od sierpnia i nigdy nie było takich problemów.
Z obciążeń nic nie wynika.