Sourcemod - admin w grach na silniku Source

Sourcemod - admin w grach na silniku Source

Jeśli potrzebujesz "admina" na serwerze gry, działającym na silniku Source powinieneś zaprzyjaźnić się z SourceModem. SourceMod jest tworzony przez grupę entuzjastów. W poniższym poradniku opisze w jaki sposób zainstalować SourceModa, jak wgrać pluginy zwiększające funkcjonalność samej gry, oraz jak nadać sobie prawa admina. Posłużę się przy tym serwerem Counter Strike: Global Offensive.
Na koniec tego krótkiego wstępu napiszę to co każdy użytkownik SourceModa wiedzieć powinien a co ma zasadnicze znaczenie dla działania serwerów.
SourceMod jest prosty w instalacji, stworzono do niego wiele pluginów. Ładowanie na serwer, dziesiątków pluginów bez solidnego rozeznania czy dany plugin działa poprawnie, może skończyć się katastrofą. Wasz serwer zacznie zamulać a framerate może drastycznie spaść. I nie jest to wina hostingu. Jeśli chcesz mięć na serwerze SM (SourceModa) musisz musisz cały czas trzymać ręke na pulsie w temacie jego aktualizacji, związanego z aktualizacjami samego silnika Source, publikowanymi przez Valve. Często zdarza się tak,że po którymś update np CS:GO, niektóre pluginy bądź cały SM przestaje po prostu działać.
Po tych gorzkich słowach i przestrodze przejdźmy do 1 rozdziału poradnika a mianowicie INSTALACJI SM na serwerze.