Uniwersum Metra - będzie kontynuacja!

metroPo bankructwie firmy THQ, która była wydawcą gry Metro 2033, prawa do marki nabyła w drodze kupna firma Deep Silver. I ona właśnie postawiła kropkę nad "I", kończąc i wydając grę Metro: Last Light. Co dalej z serią? Na pewno znajdzie kontynuację!

Tak twierdzi dyrektor generalny Deep Silver. Żeby nie było tak wesoło, obok tej niewątpliwie dobrej informacji dla fanów uniwersum Metra, pojawia się się niczym horda czarnych, wiadomość o planowanym skupieniu się na celu, jakim ma być dotarcie do szerszego grona graczy. Co to może oznaczać w praktyce? Jak twierdzi manager marki Huw Beynon, firma Deep Silver zauważa że popularność Metra wynikała ze specyficznego dusznego klimatu. Na klimat przekładał się oczywiście scenariusz tej opowieści, ale także lokacje i wykonanie techniczne samej gry. To co uczyniło tę grę dla wielu, grą kultową w którą trzeba zagrać, dla niektórych jest barierą nie do przebycia.
Jakie zatem ma być następne Metro? Ma być łatwiejsze, łagodniejsze(!), i nie ma wymagać super drogiego, wypasionego komputera. Czytaj, ma być dostępne na więcej platform (konsole a także wersje na MAC i Linuksa). Oczywiście cały czas, Deep Silver zarzeka się, że planowane zmiany nie zabiją klimatu gry. Jak to wyjdzie w praktyce, zobaczymy.
Coś w tym musi być. Wielu z was ukończyło obie gry?


Komentarze

Portret użytkownika I Am Legend PL

Jak dla mnie, to Last Light jest najlepsza gra tego roku, zaraz obok The Last of Us.